Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Оприлюднено текст законопроєкту № 3985 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи". Цим законопроєктом передбачено внесення деяких змін в перехідні положення процесуальних кодексів. Зокрема, передбачається, що етапи і ті модулі ЄСІТС, що вводитимуться в експлуатацію, будуть затверджуватися рішенням Вищої ради правосуддя за поданням Державної судової адміністрації України.
Як вказано у пояснювальній записці, основною метою його прийняття є забезпечення початку функціонування окремих модулів (підсистем) та поетапне впровадження ЄСІТС.
Зокрема, законопроєктом передбачається внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України «Про Вищу раду правосуддя».
Передбачається, що створення та забезпечення функціонування ЄСІТС здійснюється поетапно.
Окремі підсистеми чи модулі ЄСІТС починають функціонувати за кожним етапом через 30 днів з дня опублікування оголошення Вищою радою правосуддя у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади відповідного оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми чи модуля ЄСІТС.
Також підвищується роль Вищої ради правосуддя в процесах запровадження ЄСІТС.
Зазначено, що оскільки на даний час підсистеми ЄСІТС знаходяться на різному етапі готовності, доцільно передбачити її поетапне запровадження, що дозволить розпочати використання підсистем та модулів, які вже знаходяться на фінальному етапі їх розробки не чекаючи готовності інших підсистем, які розробка яких знаходиться на початковому етапі. Таке поетапне запровадження ЄСІТС також дасть змогу забезпечити комплексну підготовку до початку її функціонування на належному рівні в судах та органах і установах системи правосуддя.
Окрім того, поетапне впровадження ЄСІТС, на думку авторів законопроєкту, дасть змогу зекономити кошти державного бюджету та кошти сторін судової справи, зокрема, в частині витрат на відправку кореспонденції та ознайомлення з матеріалами справи, оскільки після введення в дію підсистеми ЄСІТС «Електронний суд» у суду буде можливість в електронному вигляді направляти сторонам судові виклики та повідомлення, процесуальні документи та рішення по справі, сторони зможуть дистанційно ознайомлюватись з матеріалами судової справи, подавати клопотання, заяви, сплачувати судові збори, отримувати матеріали і знайомитися з ними, подавати апеляційні, касаційні скарги, тощо.