Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вища рада правосуддя на засіданні 23 червня 2020 року розглянула клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького про тимчасове відсторонення судді Дзержинського районного суду міста Харкова Грищенко Ірини Олексіївни від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.
За словами доповідача, члена Вищої ради правосуддя Ігоря Артеменка, 28 травня 2020 року керівник САП склав повідомлення про підозру судді Дзержинського районного суду міста Харкова Грищенко І.О. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, яке вручено їй того самого дня у присутності захисника.
Напередодні Грищенко І.О., як зазначається у клопотанні САП, одержала неправомірну вигоду у сумі 4000 доларів США за винесення ухвали про повернення громадянину вилучених під час проведення обшуку за місцем його проживання грошових коштів.
Ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 19 червня 2020 року до судді Грищенко І.О. застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 168160 гривень. На неї покладено обов’язки прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора, слідчого судді, суду, не відлучатися без дозволу із населеного пункту, в якому вона проживає, утримуватися від спілкування зі свідками та з прокурором у кримінальному провадженні, носити електронний засіб контролю. Ухвала діє до 28 липня 2020 року включно.
Обґрунтовуючи клопотання про тимчасове відсторонення судді Грищенко І.О. від здійснення правосуддя, заступник Генпрокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зазначив про наявність обставин, які вказують на те, що подальше перебування Грищенко І.О. на посаді судді може призвести до настання негативних наслідків. Зокрема, до знищення чи спотворення документів, які можуть бути доказами вчинення кримінального правопорушення. Крім того, існує ризик, що Грищенко І.О. шляхом використання владних повноважень чи службового становища може знищити чи підробити речі і документи, що становлять матеріали кримінального провадження, незаконно впливати на свідків та протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
У розгляді клопотання взяли участь Представник Офісу Генерального прокурора – прокурор першого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Віталій Шкрум, представники судді – адвокати Андрій Подосінов та Олексій Лясковець.
Вища рада правосуддя вирішила клопотання задовольнити, тимчасово, до 28 липня 2020 року, відсторонити суддю Дзержинського районного суду міста Харкова Грищенко Ірину Олексіївну від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.