Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя Міжгірського районного суду Закарпатської області Гайдур А.Ю. відсторонений від здійснення правосуддя до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження

11 червня 2020, 17:06

Вища рада правосуддя на засіданні 11 червня 2020 року розглянула клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про тимчасове відсторонення судді Міжгірського районного суду Закарпатської області Гайдура Антона Юрійовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, яке надійшло до ВРП 4 червня 2020 року.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Ігор Артеменко повідомив, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура підтримує публічне обвинувачення у судовому розгляді кримінального провадження від 20 січня 2020 року стосовно обвинувачення судді Міжгірського районного суду Закарпатської області Гайдура А.Ю. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України. Суддя Гайдур А.Ю. обвинувачується у проханні надати та одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням наданої їй влади та службового становища.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 25 лютого 2020 року № 586/0/15-20 Гайдура А.Ю. тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя до 8 квітня 2020 року у зв’язку із притягненням до кримінальної відповідальності.

Ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 18 лютого 2020 року до судді Гайдура А.Ю. застосовано запобіжний захід у вигляді застави та покладено на нього обов’язки, передбачені частиною п’ятою статті 194 Кримінального процесуального кодексу України. Надалі строк застосування запобіжного заходу було продовжено до 7 червня 2020 року.

15 травня 2020 року детективом Другого відділу детективів Першого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України складено та підписано, а прокурором п’ятого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора 15 травня 2020 року підписано та затверджено обвинувальний акт за обвинуваченням Гайдура А.Ю. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 КК України.

18 травня 2020 року обвинувальний акт стосовно Гайдура А.Ю. направлено до Вищого антикорупційного суду.

Ухвалою Вищого антикорупційного суду від 18 травня 2020 року у кримінальному провадженні стосовно обвинувачення Гайдура А.Ю. призначено відкрите підготовче засідання на 26 травня 2020 року.

Ухвалою Вищого антикорупційного суду від 26 травня 2020 року призначено судовий розгляд кримінального провадження на 2 червня 2020 року. Продовжено до 26 липня 2020 року строк дії обов’язків, покладених на обвинуваченого Гайдура А.Ю.

З інформації щодо стану розгляду справ, розміщеної на офіційному веб-порталі «Судова влада України», вбачається, що судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо Гайдура А.Ю. призначено на 27 серпня 2020 року.

На обґрунтування клопотання про тимчасове відсторонення судді Гайдура А.Ю. від здійснення правосуддя заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Холодницький Н.І. зазначає про наявність обставин, які дають підстави вважати, що подальше перебування Гайдура А.Ю. на посаді судді Міжгірського районного суду Закарпатської області може призвести до настання негативних наслідків, оскільки суддя зможе вживати заходів щодо знищення чи спотворення речей і документів, які можуть бути доказами вчинення кримінального правопорушення.

У розгляді зазначеного питання взяли участь представник Офісу Генерального прокурора – прокурор п’ятого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Вадим Сидоренко (на фото праворуч) та представник судді – адвокат Сергій Панасюк (на фото ліворуч).

Вища рада правосуддя вирішила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Назара Івановича задовольнити; тимчасово відсторонити суддю Міжгірського районного суду Закарпатської області Гайдура Антона Юрійовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження за обвинуваченням цього судді у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України.