Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Вищій раді правосуддя створено робочу групу із систематизації практики щодо призначення та звільнення суддів

02 червня 2020, 17:59

У Вищій раді правосуддя створено робочу групу з узагальнення практики ВРП щодо формування професійного суддівського корпусу в Україні.

До групи увійшли експерти та науковці, які проведуть системний аналіз процедур призначення, переведення, відрядження, відсторонення та звільнення суддів, а також питання припинення відставки суддів. На основі такого аналізу буде виявлено проблемні питання, розроблено науково обґрунтовані рекомендації щодо вдосконалення процедур кадрового забезпечення судів та сформовано єдину практику Вищої ради правосуддя у цьому напрямі.

Як неодноразово наголошувалося, одним із найважливіших пріоритетів у роботі ВРП є суттєві та негайні зрушення у вирішенні комплексу кадрових проблем у системі правосуддя для формування високопрофесійного суддівського корпусу.

У 2019 році Вищою радою правосуддя розглянуто 544 матеріали щодо внесення Президентові України подань про призначення суддів на посади та припинення відставки суддів. У вказаний період Радою ухвалено 190 рішень про переведення суддів, 39 рішень про відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації та продовження строку такого відрядження. У порядку застосування дисциплінарного стягнення Дисциплінарні палати ВРП внесли на розгляд Вищої ради правосуддя 11 подань про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя, за результатами розгляду яких Радою прийняті рішення про тимчасове відсторонення суддів від здійснення правосуддя. Крім того, у 2019 році Радою ухвалено рішення щодо звільнення 148 суддів з посад за загальними обставинами.

 

Читайте нас у Telegram

Читайте нас у Facebook

Прес-центр судової влади України