Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд захистив право пенсіонера на отримання пенсії за весь період роботи

02 червня 2020, 15:10

Закарпатський окружний адміністративний суд  визнав протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області та зобов'язав зарахувати позивачу зазначений ним період роботи на заводі «Стеатит» в страховий стаж при призначенні пенсії, здійснити перерахунок пенсії з моменту її призначення у зв'язку із зарахуванням до страхового стажу спірного періоду.

Суд встановив, що при призначенні пенсії  відповідачем не було враховано період стажу роботи на заводі з 1986 року по 1999 рік в зв'язку з тим, що номер наказу про прийом на роботу був дописаний ручкою іншого кольору та  міститься обведення, виправлення, не завірене підписом відповідальної особи та печаткою.

Суд наголосив, що  право позивача на встановлені законом гарантії не може бути поставлене в залежність від якості виконання обов'язків працівником, відповідальним за порядок ведення трудової книжки. Підставою для призначення пенсії є відповідний стаж роботи, а не дотримання усіх формальних вимог при заповненні трудової книжки.

 Суд зауважив, що перевірка достовірності виданих документів покладається на пенсійний орган, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі, самі по собі не можуть бути підставою для відмови у призначенні пенсії.

Суд зазначив, що в трудовій книжці, копія якої є у матеріалах справи, періоди роботи позивача, що стали предметом судового спору, виконані з дотримання вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок, що були чинними на час виникнення спірних правовідносин,  та не містять жодних сумнівних записів.

Крім того,  записи між собою пов'язані хронологічно, відсутні ознаки підчисток та підробок, у зв'язку із чим наявність записів різними чорнилами, а також обведення запису не може бути підставою для відмови у зарахуванні вищезазначеного періоду роботи до стажу.

З  текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 260/1617/19.

За повідомленням прес-служби суду