Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підприємця, який незаконно зберігав авторучку із функціями прихованого аудіо-, та відеозапису притягнуто до адмінвідповідальності

28 травня 2020, 10:23

Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Олександра Кардаш винесла постанову про притягнення до адміністративної відповідальності приватного підприємця за статтею 195-5 КУпАП (незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації).

У травні 2020 року в ході огляду речей, проведеного співробітниками СБУ в Івано-Франківській області, за добровільною згодою самого підприємця  було виявлено спеціальний технічний засіб, який може використовуватися для негласного отримання інформації.

Чоловік у судовому засіданні вину визнав та пояснив, що  технічний  пристрій в нього зберігався давно, який ним був отриманий шляхом  обміну  на мобільний телефон. Про те, що  цей технічний засіб  має вказані  функції  йому було відомо, однак, що  вони можуть відноситися  до спеціальних  технічних засобів і заборонені до вільного обігу, він не знав.

Дослідивши матеріали справи, суддя встановила, що в діях особи міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 195-5  КУпАП  як незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Таким чином, приватного підприємця було визнано винуватим та притягнено до адміністративної відповідальності та призначено стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн. з конфіскацією авторучки з функціями прихованого аудіо-, та відеозапису.

 

За повідомленням прес-служби суду