Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд стягнув з комунального підприємства понад 61 тисячу гривень на користь власника авто, пошкодженого через вибоїну на дорозі

19 травня 2020, 09:38

Стягнути з Комунального підприємства «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» Черкаської міської ради на користь власника пошкодженого автомобіля завдану майнову шкоду в розмірі 61176 гривень, а також компенсацію судових витрат у виді судового збору 768 гривень 40 копійок, а всього 61944,40 гривень – таке рішення 18 травня 2020 року ухвалив Соснівський районний суд міста Черкаси за результатами розгляду цивільної справи за позовом про відшкодування матеріальної шкоди.

В рішенні суду вказано, що власник автомобіля Mercedes-Benz звернувся до суду з позовом до комунального підприємства «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» Черкаської міської ради про відшкодування  матеріальної шкоди, посилаючись на те, що в грудні 2018 року керуючи вказаним автомобілем під час проїзду по вул. Гоголя в м. Черкаси потрапив у вибоїну розмірами 1,7 м * 1,1 м, глибиною 16 см, що призвело до пошкодження автомобіля, а саме: розрубані два колеса, пошкодженні два диски та передній амортизатор.

З метою відновлення та ремонту вказаного автомобіля власник звернувся до станції технічного обслуговування. Ним було придбано ряд запасних частин та комплектуючих до автомобіля Mercedes-Benz, сплачено за послуги шиномонтажа та за послуги з відновлення пошкоджених титанових дисків.

Постановою Соснівського районного суду м. Черкаси від 6 березня 2019 року відповідальну посадову особу за утримання вулично-шляхової мережі м. Черкаси, визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 140 КпАП України та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень.

Позивач зазначив, що завдані йому матеріальні збитки з вини КП «ЧЕЛУАШ» через неналежне утримання вулично-шляхової мережі м. Черкаси, а тому на його думку, понесенні збитки мають бути стягненні саме із вказаного підприємства.

Судом установлено, що в грудні 2018 року позивач керуючи автомобілем Mercedes-Benz під час проїзду по вул. Гоголя  в м. Черкаси потрапив у вибоїну розмірами 1,7 м * 1,1 м, глибиною 16 см, що призвело до пошкодження вказаного автомобіля. Згідно схеми місця події від 14 грудня 2018 року, автомобіль Mercedes-Benz, внаслідок вказаної дорожньо-транспортної пригоди зазнав механічних пошкоджень: правого переднього колеса; правого переднього диска; правого заднього колеса; правого заднього диска.

На підтвердження матеріальної шкоди у розмірі 61 176 гривень позивачем надано товарні чеки: на придбання автогуми 2шт. - 17600 гривень; на придбання амортизатора 1 шт. - 27800 грн.; послуги шино монтажу - 15776 грн.

Встановлюючи склад деліктної відповідальності, суд вважав доведеним факт наявності вини відповідача КП «ЧЕЛУАШ» Черкаської міської ради у вчиненні досліджуваної дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої пошкоджено автомобіль Mercedes-Benz, яким керував позивач, оскільки саме на відповідача законодавчо покладено обов'язки постійного контролю експлуатаційного стану усіх дорожніх об'єктів та негайного усунення виявлених пошкоджень чи інших перешкод в дорожньому русі.

Таким чином, суд вирішив, що позов власника автомобіля до Комунального підприємства «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» Черкаської міської ради, про відшкодування матеріальної підлягає задоволенню.

Наразі рішення суду не набрало законної сили, воно може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

За повідомленням прес-служби суду