Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд призначив покарання у виді 5 років позбавлення волі за жорстоке поводження з твариною

15 травня 2020, 14:46

Вінницький міський суд Вінницької області 14 травня 2020 року визнав винним 28-річного вінничанина, який у березні 2019 року на шкільному спортивному стадіоні у місті Вінниці, ударив ногою собаку на очах у 80-річного господаря. Від удару тварина загинула.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину не визнав. На підставі обвинувачення, прокурор просила суд призначити 28-річному чоловіку покарання у виді 7 років позбавлення волі. Для достовірного встановлення всіх обставин справи, суд проаналізував показання обвинуваченого, потерпілого, трьох свідків, усесторонньо дослідив письмові докази та відеозаписи із слідчого експерименту. В результаті повного та всебічного судового розгляду, з врахуванням молодого віку обвинуваченого, відсутності пом’якшуючих обставин, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 299 Кримінального кодексу України, суд призначив 28-річному чоловіку покарання у виді 5 років позбавлення волі. Також суд застосував до нього запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту до набрання вироку законної сили.

Важливо вказати, що в українському законодавстві з 2017 року суттєво підвищено відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Зокрема, статтею 299 Кримінального кодексу України було доповнено частиною третьою, в якій дії щодо жорстокого поводження з тваринами, що вчиняються з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчиняються активним способом стали підставою кримінальної відповідальності та передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Відтак жорстоке поводження з тваринами за наведених обтяжуючих обставин відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України є тяжким злочином.

Вирок ще не набрав законної сили.

Із судовим рішенням у справі №127/29538/19  можна ознайомитися у ЄДРСР, здійснивши пошук за номером справи.

На фото обвинувачений Юрій Маркін (📷 vn.20minut.ua)

За повідомленням прес-служби суду