Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Втікачам із Райківської виправної колонії суд призначив по шість з половиною років ув’язнення

22 квітня 2020, 18:25

Бердичівським міськрайонним судом Житомирської області ухвалено вирок двом втікачам із Райківської виправної колонії. Чоловіки мають по півдесятка судимостей, здебільшого за крадіжки, відбували покарання в РВК №73 із 2017-го року. Один з них цього квітня міг отримати умовно-дострокове звільнення.

У грудні 2019-го засуджені втекли із місця позбавлення волі. Через вікно третього поверху дільниці соціальної реабілітації, у якій перебували, спустилися по трубі котельні за межі даної установи. Під покривом ночі втікачі ще й скоїли крадіжку з магазину у с. Швайківка, завдавши власнику матеріальної шкоди на суму 19 683 грн. Вкрадені цигарки, коньяк і каву планували продати, аби мати гроші.

Одного в’язня затримали наступного ж дня у його дівчини, яку він хотів захистити від образ вітчима. З цією метою, як пояснив сам, і втік із колонії. Другий засуджений був затриманий через три дні вдома у селі. За словами чоловіка, до втечі його спонукала звістка про важку хворобу матері.

Суд кваліфікував дії чоловіків за частиною другою статті 393 Кримінального кодексу України (втеча з місця позбавлення волі, вчинена особою, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, за попередньою змовою групою осіб) та за частиною третьою статті 185 Кримінального кодексу України (таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з проникненням у приміщення).

Беручи до уваги особи обвинувачених, які раніше були судимі і вчинили злочини, втікши з виправної колонії, суд дійшов висновку про призначення покарання у вигляді позбавлення волі. Остаточне покарання суд призначив за сукупністю злочинів шляхом часткового приєднання невідбутих частин покарань, призначених за цим вироком та вироками Радомишльського та Овруцького районних судів Житомирської області.

Тож, керуючись статтями 373, 374 КПК України, суд, на підставі частини першої статті 71 Кримінального кодексу України, призначив кожному втікачу по шість років шість місяців позбавлення волі. Вирок набирає законної сили після закінчення 30-денного строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд.

До набрання вироком законної сили до обвинувачених застосовується запобіжний захід – тримання під вартою.

 

За повідомленням прес-служби суду