Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Рівненському апеляційному суді вперше розглянули апеляційну скаргу з використанням власних технічних засобів сторони

10 квітня 2020, 12:32

Під час розгляду адміністративних матеріалів допит свідка відбувся за допомогою  програми Skype. Таку  можливість сторони отримали відтоді, як 2 квітня 2020 року набрав чинності  Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (№540-IX). Законом внесено ряд змін до чинних нормативно-правових актів, зокрема, що стосуються процесуальної діяльності суду.

Рівненські журналісти змогли пересвідчитись як відбувається розгляд справи за допомогою нових технічних засобів, чи дотримано права сторін на захист і можливість надання пояснень у справі. Детальніше представникам мас-медіа про це розповів Олег Полюхович, голова Рівненського апеляційного суду:

— Ми зацікавлені в тому, аби на час карантину до суду приходило менше відвідувачів, а справи, за згодою сторін, розглядалися з використанням відеоконференцзв’язку та власних технічних засобів сторін. Такі норми на період карантинних обмежень передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 2 квітня 2020 року.  Законом, зокрема, внесено зміни до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кримінального процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України, Господарського кодексу України, Цивільного Кодексу України, Кодекс законів про працю тощо. І хоча таких змін не внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення, ми не бачимо перешкод для розгляду адміністративних матеріалів за допомогою певних новітніх технічних засобів. Сьогодні, власне, ви й стали очевидцями розгляду апеляційної скарги за допомогою програми Skype: свідок зміг відповісти на запитання судді поза межами судової установи. Я вважаю позитивним намір законодавця надати можливість учасникам судового розгляду брати участь у судовому засіданні, використовуючи  власні технічні засоби. Ми провели судове засідання в такому форматі вперше та плануємо й надалі застосовувати дистанційне спілкування при здійсненні судочинства, доки не будуть припинені карантинні обмеження.