Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя-спікер САС Валерій Матус: «60 % «адмінок» стосуються керування автомобілем в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння»

08 квітня 2020, 16:48

Протягом трьох місяців 2020 року до Сумського апеляційного суду надійшло майже півтори сотні справ про адміністративні правопорушення. Левова частка апеляційних скарг передбачала оскарження постанов загальних місцевих судів про притягнення жителів області до відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ст. 130 КУпАП. Проміжні результати роботи кримінальної палати Сумського апеляційного суду щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення озвучив суддя-спікер Валерій Матус.

- Із 140 апеляційних скарг, які надійшли до апеляційного суду в рамках вирішення справ за Кодексом України про адміністративні правопорушення, 82 або майже 60% були подані апелянтами через незгоду із притягненням до відповідальності за керування транспортним засобом в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або ж відмову від проходження відповідного огляду, - зазначив він. – Рішення було прийнято у 77 справах. За результатами апеляційного розгляду 61 постанову місцевого суду було залишено без змін, 15 скасовано та 1 змінено.

Крім того, Валерій Матус відзначив, що в цьому році значно зросла кількість справ про адмінправопорушення, пов’язаних із порушенням вимог Митного кодексу України. Якщо в січні-березні 2019 року в провадженні апеляційного суду перебувало 15 справ, пов’язаних із порушенням митних правил, то за цей же період 2020 року - 38. Кількість справ даної категорії зросла в 2,5 рази. Така тенденція, в першу чергу, пояснюється тим, що в серпні 2019 року вступили в дію норми ч. 6 ст. 481 МК України, які передбачають притягнення осіб до відповідальності за перевищення ними строку тимчасового ввезення транспортних засобів на митну територію України більше ніж на тридцять діб. Зокрема, мова йде про автомобілі з іноземними реєстраційними номерами. Відповідно до Митного кодексу України на таких осіб наразі накладається штраф в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або застосовується конфіскація транспортного засобу.

За повідомленням прес-служби суду