Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ВРП відреагувала на звернення судів щодо критичного стану оплати праці та забезпечення судів засобами захисту

25 березня 2020, 10:43

23 березня 2020 року у Вищій раді правосуддя відбулася робоча зустріч, мета якої – проаналізувати стан фінансування фонду оплати праці працівників апаратів судів та розглянути нагальне питання забезпечення судів засобами захисту з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19.

Участь у робочій зустрічі взяли Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк.

Голова Державної судової адміністрації України З.Холоднюк  охарактеризував ситуацію з дефіцитом бюджету на оплату праці працівників апаратів судів як катастрофічну та поінформував учасників зустрічі про вжиті ДСА України заходи для її вирішення. За інформацією ДСА України, дефіцит видатків на оплату праці працівників апаратів судів становить 4 769,2 млн грн, дефіцит нарахувань на оплату праці – 1 456,8 млн гривень.

Щодо нагальної на сьогодні проблеми забезпечення судів засобами захисту З.Холоднюк повідомив, що ДСА України не здійснювались централізовані закупівлі засобів захисту та дезінфекції через відсутність коштів на поточні витрати, вирішення цих питань фактично покладено на територіальні управління ДСА України, апеляційні, спеціалізовані суди тощо).

Водночас за дорученням ВРП Голова ДСА України узагальнить та до кінця тижня надасть Вищій раді правосуддя актуальну інформацію про стан забезпечення судів у кожному регіоні України.

Учасники зустрічі вирішили спільно звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України стосовно термінового внесення змін до Державного бюджету України щодо фінансування судів у необхідному обсязі на оплату праці.

Нагадаємо, що Державна судова адміністрація України звернулась із листом від 24.03.2020 № 11-5864//20 до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням виділити 154,9 млн грн з резервного фонду державного бюджету або врахувати необхідність зазначеної суми коштів під час підготовки змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Вказані кошти необхідні для забезпечення придбання предметів захисту для суддів, працівників апаратів судів та дезінфекції приміщень судів з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19.

Ситуація перебуває на контролі Вищої ради правосуддя, питання щодо належного фінансування судів буде розглянуто на найближчому засіданні Ради - 26 березня 2020 року. 

Читайте нас у Telegram

Читайте нас у Facebook

Прес-центр судової влади України