Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд застосував привід до обвинуваченого, через його неявку в судове засідання

18 лютого 2020, 09:36

У провадженні Вінницького міського суду Вінницької області перебуває кримінальна справа стосовно депутата Вінницької обласної Ради, який обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого статтею 128 Кримінального Кодексу України(необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження).

Відповідно до обвинувачення, в березні 2018 року під час сесії Вінницької обласної Ради між обвинуваченим та депутаткою виник конфлікт, в наслідок якого остання потрапила до лікарні.
В судове засідання, на етапі розгляду справи по суті, не з’явився обвинувачений.

Прокурор просив суд застосувати до обвинуваченого привід, в зв’язку з тим, що він належним чином був повідомлений про день, час та місце судового розгляду, однак в судове засідання не з’явився.
На думку прокурора обвинувачений таким чином намагається затягнути судовий розгляд.

Потерпіла та представник потерпілої підтримали думку прокурора.
Захисник заперечив проти застосування до обвинуваченого привід, оскільки останній йому повідомив, що знаходиться на стаціонарному лікуванні в медичному закладі.
Заслухавши думку прокурора, враховуючи що явка обвинуваченого в судове засідання є обов’язковою суд задовольнив клопотання прокурора та застосував до обвинуваченого привід через органи внутрішніх справ, відповідно до частини першої статті 140 КПК України.

Суд відклав розгляд справи на 21 лютого 2020 року.


Довідково: частина перша статті 140 КПК визначає, що привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.
Важливо: якщо за судовим викликом у судове засідання не прибув обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою, суд відповідно до статті 323 Кримінального процесуального Кодексу України має відкласти судовий розгляд, призначити дату нового засідання і вжити заходів до забезпечення прибуття цієї особи до суду.

За повідомленням прес-служби суду