Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Позов щодо легітимності діючого складу РСУ – суд відкрив провадження у справі

15 січня 2020, 13:31

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі про визнання діючого складу Ради суддів України нелегітимним та припинення повноважень шести її членів.

Позивач просить суд привести склад Ради суддів України у відповідність до положень ст.133 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» та припинити повноваження Андрія Жука, який є суддею ВС у складі Касаційного адміністративного суду; Юрія Власова, який є суддею ВС у складі Касаційного господарського суду; Сергія Єремейчука, який є суддею ВС у складі Касаційного кримінального суду; Андрія Калараша, який є суддею ВС у складі Касаційного цивільного суду; Віктора Маслова, який є суддею Вищого антикорупційного суду України та Валерії Чорної, яка є суддею Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду України.

 На думку позивача, на сьогодні склад РСУ є нелегітимним, так як порушено основоположний принцип її формування: вищевказані члени обиралися за квотою від місцевих загальних та адміністративних судів, апеляційних господарських судів та апеляційних судів з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення. З моменту обрання зазначених членів РСУ вони перейшли працювати до інших судів поза межами критеріїв квотності. При цьому, зазначає позивач, наявність представників ВАКС у складі Ради суддів України взагалі не передбачено законом. Ще однією вимогою позову є скасування всіх рішень РСУ, що були прийняті за участю вищевказаних членів з моменту їх призначення на посади суддів ВС та ВАКС.

Суд залучив у якості третіх осіб Андрія Жука, Віктора Маслова, Валерію Чорну, Юрія Власова, Сергія Єремейчука та Андрія Калараша. Суд ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.

 

За повідомленням прес-служби суду