Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У яких випадках учасники справи викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті суду,- роз'яснення суду

19 листопада 2019, 19:09

Кожен, хто заходить на офіційний веб-сайт суду, може побачити оголошення про виклик до суду учасників справи. Але не кожен розуміє, чому одних осіб викликають до суду шляхом оприлюднення повідомлення на веб-сайті суду, а іншим - надсилають sms, поштове повідомлення або використовують інші засоби зв’язку.

Розглянемо норми Цивільного процесуального кодексу України (далі-ЦПК України) та дізнаємось, за яких обставин суд викликає учасників процесу через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.

У статті 175 ЦПК України встановлено перелік відомостей, які повинні міститись в позовній заяві. Зокрема пунктом 2 частини третьої цієї статті передбачено, що в позовній заяві повинні бути зазначені місце проживання чи перебування сторін та інших учасників справи.

Відповідно до частин 6, 10 статті 187 ЦПК України,  у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі "Судова влада України".

Відповідно до частини 11 статті 128 вищезазначеного Кодексу, відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів, а у разі розгляду справи про видачу обмежувального припису - не пізніше 24 годин до дати відповідного судового засідання.

З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.

Нагадуємо, що повідомлення про виклик учасників процесу до Апостолівського районного суду Дніпропетровської області знаходяться  на веб-сайті суду у розділі «Громадянам» → «Повідомлення про виклик до суду учасників процесу». Посилання.

За повідомленням прес-служби суду