Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Всі законопроекти, які стосуються захисту прав людини, мають отримати експертну оцінку Венеціанської комісії, - Ставнійчук

17 вересня 2019, 12:43

Всі законопроекти, які стосуються захисту прав людини, мають отримати експертну оцінку Венеціанської комісії

Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявила Голова Комітету НААУ з питань верховенства права, голова правління ГО «За демократію через право» Марина Ставнійчук.
«Всі ці законопроекти, які стосуються змін до Конституції України і захисту прав людини, вимагають комплексного аналізу європейської Венеціанської комісії «За демократію через право».
В України є довгострокова домовленість з цією Комісією про те, що всі законопроекти у цій царині перед остаточними ухваленнями мають проходити експертизу. І я наполягаю і закликаю парламент надати відповідні законопроекти їй на розгляд», - сказала Марина Ставнійчук, коментуючи прийняття законопроектів №1013 про «адвокатську монополію» та №1008 про перезавантаження органів суддівського врядування.
Марина Ставнійчук зазначила, що в Україні виключне право адвокатів на представництво в судах було запроваджено у 2016 році ухваленням змін до Конституції України. Тоді відповідний законопроект пройшов широке обговорення та отримав схвальну оцінку Венеціанської комісії. Це засвідчило, що Україна готова до запровадження європейської системи права.
На сьогодні ж, зазначила експерт, нова влада грубо ігнорує міжнародні стандарти, ухвалюючи законопроекти без широкого професійного обговорення і експертних висновків міжнародної спільноти.
Експерт додала, що грубе ігнорування міжнародних стандартів загрожує узурпацією влади і порушенням прав людини.
«Я чітко розумію, що ми будемо смішити Європу такими своїми підходами до законодавства. Європейські експерти достатньо критично поставляться до ситуації, яка сьогодні складається. Тому варто самим оцінити те, що відбулося в законодавчому процесі за ці останні декілька тижнів і більш фахово і глибоко підходити до цього. Треба дати можливість професійним експертним спільнотам бути залученими до цього процесу. Проте, наразі здається знущанням, що альтернативні законопроекти не розглядаються. Виглядає так –конституційний поїзд уже запущений і пішов, а ви вносіть свої законопроекти і надалі», - підсумувала Марина Ставнійчук.
Повну версію ефіру програми «Політика» можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/2mfB38t

Нагадаємо, що раніше ВРП ухвалила обов`язковий для розгляду консультативний висновок щодо законопроекту №1008, наголосивши, що окремі його положення створюють загрозу незалежному статусу судової влади: http://www.vru.gov.ua/news/5319

11 вересня 2019 року Міжнародна консультативна рада, яка діє при ВРП (http://www.vru.gov.ua/news/5343) висловилася критично щодо законодавчих ініціатив Президента України та висловилася на підтримку широкої правової дискусії: «Європейський Союз не підтримує швидких рішень щодо системи правосуддя без обговорення та глибокого аналізу, – координатор сектору верховенства права Представництва ЄС в Україні».
ВРП також оприлюднила заяву щодо поширених громадськими організаціями недостовірних відомостей про діяльність Вищої ради правосуддя: http://www.vru.gov.ua/news/5346
Правова оцінка Національної асоціації адвокатів України: https://unba.org.ua/…/4661-naau-zaklikae-utrimatisya-vid-sh
Правова оцінка щодо законопроектів Асоціації правників України: https://uba.ua/ukr/news/6720/
Правова оцінка Верховного Суду: https://sud.ua/…/150203-plenum-verkhovnogo-suda-vystupil-pr
Правова оцінка Ради суддів України: http://rsu.gov.ua/…/miznarodni-eksperti-sturbovani-vidsutni

Фото: Facebook.com

Прес-центр судової влади України