Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд захистив право пенсіонера на отримання пенсії з урахуванням усіх періодів трудової діяльності

21 червня 2019, 14:22

   Закарпатський окружний адміністративний суд задовольнив позов пенсіонера, яким визнав протиправною відмову Виноградівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області зарахувати до трудового стажу період його роботи в кооперативі.

    Приводом для звернення пенсіонера до суду став лист  Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про  неможливість  зарахувати в трудовий стаж  майже чотири роки  його роботи  в кооперативі , оскільки в трудовій книжці номер протоколу про прийняття на роботу нечіткий (виправлений), а  відтак порушено п.2.3. та 2.5. Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях від 20.06.1974 року № 162.

    Суд встановив, що згаданий кооператив працював на базі Виноградівського управління осушних систем і протиповеневих споруд, що  підтверджується довідкою басейнового управління водних ресурсів річки Тиса № 01-21/64 від 14.01.2019 року, виданою позивачу на підтвердження того, що він дійсно працював на підприємстві,  і до якої долучено копії  відповідних наказів.

    Судом зазначено, що у відповідності до  ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення»  основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Виникнення сумнівів у Пенсійного фонду щодо запису в трудовій книжці може бути підставою для перевірки, в ході якої має бути встановлено обставини, які перешкоджають зарахуванню періоду роботи до стажу. Відсутність запитуваної інформації чи документів  не може нівелювати відомості трудової книжки, оформленої належним чином, та позбавляти особу права на належне пенсійне забезпечення з урахуванням набутого нею трудового стажу.

     Також суд зауважив, що   приводом  для призначення пенсії є відповідний стаж роботи, а не дотримання всіх формальних вимог при заповненні трудової книжки. У даному випадку відповідач не врахував, що не всі недоліки записів у трудовій книжці можуть бути підставою для неврахування відповідного стажу, оскільки визначальним є підтвердження факту зайнятості особи на відповідній роботі, а не правильність записів у трудовій книжці,  зокрема виправлення у номері протоколу.

 

За повідомленням прес-служби суду