Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Приморський районний суд публічно засуджує факти неповаги до суду з боку одного із учасників судового процесу Ужвія Н.О.

15 квітня 2019, 12:46

У вівторок, 9 квітня 2019 року, у  Приморському районному суді міста Одеси було заплановано проведення першого судового засідання за позовом громадянина України Ужвія Н.О. до Одеської митниці ДФС України  про скасування постанови у справі про порушення митних правил (керування автомобілем на європейських номерах).

Однак, ще до початку судового засідання своєю поведінкою позивач демонстрував неповагу до встановлених у публічних місцях загальноприйнятих етичних правил та норм поведінки, кричав, висловлював образливі слова на адресу суду, суддів, працівників апарату суду та інших відвідувачів суду.

Після початку судового засідання позивач продовжив порушувати правила поведінки у судовому засіданні, назвав головуючого у справі «людиною в чорній мантії, яка представляє себе суддею Шкамердою К.С.», вимагав від головуючого показати посвідчення судді для підтвердження права здійснювати правосуддя.

Своїм виступом позивач, фактично, зірвав судовий процес, не давши змоги головуючому судді навіть розпочати судове засідання. Однак і після засідання позивач продовжив чинити дії, які свідчать про неповагу до суду та втручання у судовий процес, розмістив у мережі Youtube ролик образливого змісту тощо.

Приморський районний суд м. Одеси публічно засуджує таку поведінку учасника судового процесу та факти неповаги до суду та судді, про що будуть надіслані відповідні повідомлення на адресу Вищої ради правосуддя та Генеральної прокуратури України.

Приморський районний суд м. Одеси наголошує, що у разі виникнення сумнівів стосовно того, чи особа має право здійснювати правосуддя, громадяни мають право звернутися із запитом до відповідного суду про надання інформації щодо прийняття суддею присяги та про зарахування судді до штату відповідного суду. Згідно із частиною першою статті 52 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддею є громадянин України, який відповідно до Конституції України та цього Закону призначений суддею, займає штатну посаду судді в одному із судів України і здійснює правосуддя на професійній основі.

Суддя здійснює правосуддя в мантії та з нагрудним знаком. Зразки мантії та нагрудного знака затверджуються Радою суддів України, згідно зі статтею 16 Закону України «Про судоустрій і статус судців».

Водночас Приморський районний суд м. Одеси також роз’яснює громадянинові Ужвію Н.О., що суд залишає за собою право поставити питання про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.

Крім того, суд звертає увагу громадян, що згідно із частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків є злочином і карається відповідно до закону.

За повідомленням прес-служби суду