Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Старовижівський районний суд Волинської області спростовує недостовірну інформацію, оприлюднену на сайті Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП

11 березня 2019, 17:01

9 березня 2019 року на сайті Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП розміщена публікація під заголовком «Старовижівський суд визнав факти кримінальних правопорушень по відношенню до релігійної громади с.Мизово».

У подальшому таку інформацію було процитовано на багатьох новинних інтернет-порталах.

Вказана інформація не відповідає дійсності і з цього приводу вважаємо за необхідне зазначити наступне.

4 березня 2019 року представник релігійної організації «Свято-Різдво-Богородичної релігійної громади Української Православної Церкви» села Мизове Старовижівського району Мацелик А.К. подав до Старовижівського районного суду скаргу, в якій вказував, що звернувся в органи  поліції із заявою про вчинення злочину, однак його заява не була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що не відповідає вимогам статті 214 Кримінального процесуального кодексу України (далі-КПК).  Тому, в порядку, встановленому статтею 303 КПК, оскаржив дії начальника Старовижівського ВП Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області до суду. Просив суд зобов’язати начальника  Старовижівського ВП внести відомості про кримінальне правопорушення (злочин) до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 

7 березня 2019 року слідчий суддя Старовижівського районного суду Назарук О.В. вказану скаргу задовольнив та зобов’язав уповноважену особу Старовижівського відділення поліції Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області ВНЕСТИ ВІДОМОСТІ до Єдиного реєстру досудових розслідувань та РОЗПОЧАТИ ДОСУДОВЕ розслідування за заявою представника релігійної громади. 

Статтею 214 КПК встановлено, що слідчий зобов’язаний невідкладно, але не пізніше 24 год. після подання заяви про вчинення кримінального правопорушення внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування. При цьому на даному етапі розслідування слідчий не оцінює таку заяву на предмет наявності складу злочину в діях осіб. 

Вказаних дій слідчий Старовижівського відділення поліції Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області не виконав. Саме це питання і було предметом розгляду слідчого судді.

Наголошуємо, що скарга була подана в порядку, передбаченому статтею 303 КПК України, та стосувалась дій посадових осіб органів поліції під час ДОСУДОВОГО розслідування та з приводу невнесення відомостей про кримінальне правопорушення (злочин) до Єдиного реєстру досудових розслідувань за зверненням настоятеля храму.

При цьому, слідчий суддя Старовижівського районного суду не розглядав питання щодо наявності чи відсутності складу чи ФАКТІВ КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ по відношенню до релігійної громади с.Мизово  (як про це помилково вказано у публікації) і жодних фактів такими не визнавав.

Також зазначимо, що відповідно до кримінального процесуального закону питання  наявності чи відсутності в діях осіб ознак злочину можуть бути вирішені лише за результатами проведення повного досудового розслідування або під час розгляду справи судом по суті.   

А тому, Старовижівський районний суд Волинської області закликає журналістів та заінтересованих осіб в майбутньому перед поширенням інформації про Старовижівський районний суд та його рішення обов’язково звертатися до прес-служби суду, контакти якої містяться на офіційному сайті суду на веб-порталі «Судова влада України».

За повідомленням прес-служби суду