Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Розповсюдження у соцмережі закликів до зміни меж території України, - до суду надійшло кримінальне провадження

28 лютого 2019, 12:12

26.02.2019 до Автозаводського районного суду м. Кременчука надійшло кримінальне провадження за обвинуваченням Ш. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 110  Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Особа обвинувачується у тому, що у період квітня – травня 2014 року під мережевим псевдонімом на своїй сторінці в соціальній мережі «Вконтакте» розміщував висловлювання, виражені у формі прямого публічного заклику-лозунгу, в об’єктивному змісті яких йдеться про територіальні зміни, а саме:

   - про спонукання читачів за будь-якої незрозумілої ситуації, розпочинати дії, що призведуть до приєднання до території Росії

   - заклик до читачів підтримувати об’єднання Луганської і Донецької республік в одну державу «Новороссия», що підкреслюється закликом-гаслом «Слава Новороссии!»

   - заклик до читачів підтримувати об’єднання Луганської і Донецької республік в одну державу «Новороссия», що підкреслюється закликом-гаслом «Да здраствует Новороссия!»

У кримінальному провадженні призначено підготовче судове засідання на 9:30  12.03.2019.

Головуючий суддя – Обревко Л.О.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи - №524/1294/19.

Довідково:

Відповідно до частини першої статті 110 Кримінального кодексу України умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, - караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

 

За повідомленням прес-служби суду