Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд роз'яснив, як звернутися з адмінпозовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку

30 січня 2019, 12:00

       Краснолиманський міський суд Донецької області доводить до відома громадян, що відповідно до частини 3 статті 32 Закону України «Про вибори Президента України», кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Громадянин має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

      Відповідно до статті 274 КАС України, право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі.

      Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії.

      Позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору. Позовну заяву може бути подано не пізніш як за два дні до дня голосування. Суд при розгляді цього позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця.

       Суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, - невідкладно.

     Рішення адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців виконуються негайно. Оскарження рішення адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців не перешкоджає його виконанню.

      Звертаємо вашу увагу, що суд розглядає позовні заяви подані  не пізніше дводенного строку до дня голосування. Останнім днем, коли подається такий позов є 28 березня 2019 року.

     Зразок адміністративного позову про уточнення списку виборців, законодавчу базу щодо виборів можна знайти у підрозділі  «Вибори 2019» розділу «Громадянам».

      При зверненні до суду відповідальні працівники суду допоможуть заповнити бланк адміністративного позову.

 

 

За повідомленням прес-служби суду