Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Понад 5,9 млн грн просить стягнути з Російської Федерації вдова військового, що підірвався на міні в Ясинуваському районі Донецької області

03 жовтня 2018, 19:48

До суду надійшов черговий позов до Російської Федерації про стягнення моральної шкоди в розмірі 180 000 євро.

Так, до суду  звернулась вдова загиблого військовослужбовця в своїх інтересах та інтересах двох малолітніх дітей. На обгрунтування вимог позивачка зазначила, що  чоловік в червні 2015 року виконуючи бойове завдання під час розвідки місцевості поблизу с. Опине Ясинуватського району Донецької області натрапив на мінне поле та підірвався. Військовий отримав травми не сумісні із життям.

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду за квітень 2017 року  встановлено факт загибелі чоловіка позивачки при виконанні обов’язку  військової служби із захисту Батьківщини в с. Опитне Ясинуватського району Донецької області внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Хмельничанка вказує, що є загальновідомим факт  військової агресії Російської Федерації проти України, в результаті чого загинув її чоловік, тож саме Російська Федерація повинна нести відповідальність за військові дії, в результати якої гинуть Українці, і саме з цієї країни  слід стягнути моральну шкоду на її користь, завдану загибеллю чоловіка та батька.  Позивачка вказує, що втратила сенс життя через загибель чоловіка та віру в майбутнє.

Визначаючи розмір спричиненої їй моральної шкоди,к  жінка керувалась практикою  Європейського суду з прав людини з аналогічних питань, зокрема рішення: «Хачукаевы против Росии»,  «Сагаева и другие против Росии»,  «Исламова против Росии».

Про рішення суду буде повідомлено додатково.

 

За повідомленням прес-служби суду