Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

З початку року до ВРП надійшло 332 повідомлення суддів про втручання щодо здійснення правосуддя

02 жовтня 2018, 11:32

З початку року до 1 жовтня 2018 року до Реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, який публічно ведеться на офіційному сайті Вищої ради правосуддя, суддями надіслано 332 повідомлення. У таблиці Реєстру також відображено і результати реагування ВРП та інших  органів влади на випадки тиску чи впливу на суддів.

Звертаємо увагу, що у 2017 році ВРП отримало 330 повідомлень про втручання  у здійснення правосуддя. 

Наразі очолюють рейтингову таблицю за кількістю втручань Київ та Київська область (127 повідомлень), Дніпропетровська (71), Одеська області (51). Напруженою залишається ситуація у Львівській (43), Харківський (43), Донецькій (38), Луганській (35) областях. Відносно спокійною є ситуація у Хмельницькому, Чернівецькому та Івано-Франківському регіоні.

Довідково. Відповідно до статті 73 Закону України "Про Вищу раду правсоуддя" Вища рада правосуддя з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя веде і оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті реєстр повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, проводить перевірку таких повідомлень, оприлюднює результати та ухвалює відповідні рішення; вносить до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів або підриває авторитет правосуддя; вносить на розгляд зборів відповідного суду подання про звільнення судді з адміністративної посади у разі невиконання ним рішення Вищої ради правосуддя; ухвалює та оприлюднює публічні заяви і звернення; звертається до суб’єктів права законодавчої ініціативи, органів, які уповноважені приймати правові акти, із пропозиціями щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя;  звертається до прокуратури та органів правопорядку щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів, вчинених щодо суду, суддів, членів їх сімей, працівників апаратів судів, злочинів проти правосуддя, вчинених суддями, працівниками апарату суду; готує у співпраці з органами суддівського самоврядування, іншими органами та установами системи правосуддя, громадськими об’єднаннями і оприлюднює щорічну доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні; вживає інших заходів, які є необхідними для забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Повідомлення судді про втручання в діяльність щодо здійснення правосуддя іншим суддею розглядається в порядку, визначеному цим Законом для розгляду дисциплінарної скарги.

Вища рада правосуддя співпрацює з Радою суддів України, Громадською радою доброчесності, громадськими об’єднаннями, відповідними органами інших держав, міжнародними організаціями та їхніми органами щодо розроблення та впровадження заходів забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Подання Вищої ради правосуддя з цих питаньє обов’язковим для розгляду відповідним органом чи посадовою особою протягом десяти днів після його отримання, якщо інший строк не встановлено законом.

У разі необхідності здійснення довготривалих заходів Вища рада правосуддя має право у поданні вимагати від відповідного органу чи посадової особи щомісяця інформувати Вищу раду правосуддя про вжиті заходи та досягнуті результати.

Нерозгляд або несвоєчасний розгляд подання Вищої ради правосуддя, ненадання або несвоєчасне надання відповіді на подання мають наслідком відповідальність, установлену законом.

Прес-центр судової влади України