Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суддя повідомила про погрози, що надходять на її мобільний телефон

10 вересня 2018, 15:14

Суддя Шевченківського районного суду міста Львова Баєва Олександра Ігорівна звернулася до ВРП з повідомленням про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя

 

Баєва О.І. повідомила, що 7 вересня 2018 року на її мобільний телефон у мобільному додатку Viber почали надходити текстові повідомлення з погрозами та вимогами вплинути на її чоловіка з метою вчинення ним певних дій, пов’язаних з його професійною діяльністю, а саме призначити осіб на відповідні посади.

 У повідомленнях вказано, що в разі невчинення чоловіком судді зазначених дій, до Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України будуть надіслані заяви щодо звільнення Баєвої О.І. з посади судді. Крім того, автором повідомлень  наголошено, що у нього наявні відомості про факти, які дискредитують її як суддю та будуть використані для подальшого звільнення її з посади.

Окрім того, автором повідомлень зазначено таке: «будемо вимушені зняти з себе відповідальність за все те, що може відбуватись з вами далі».

Як повідомляє суддя, такі повідомлення та дзвінки надходили їй неодноразово у вечірній та нічний час доби.

 Суддя Баєва О.І. вважає такі дії неприпустимими та протиправними, а тому звернулася до ВРП та Генерального прокурора з повідомленням про втручання в її професійну діяльність.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.

 

Прес-центр судової влади України