Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Право оскаржити рішення КДКП про притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності належить лише цьому прокурору  

21 серпня 2018, 18:34

21 серпня 2018 року Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду ухвалив рішення, яким відмовив у відкритті провадження у справі за позовом Національного антикорупційного бюро України до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (далі - КДКП) про визнання протиправним та скасування рішення щодо накладення дисциплінарного стягнення на Холодницького Н.І.

Позивач просив визнати протиправним та скасувати Рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів від 26.07.2018 року №343дп-18 «Про накладення на заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Холодницького Н.І. дисциплінарного стягнення» та зобов’язати КДКП розглянути висновок про наявність дисциплінарного проступку в діях Холодницького Н.І. та відповідні матеріали дисциплінарного провадження.

У рішенні ВС зазначено, що у судовому порядку підлягають оскарженню ті рішення КДКП, які прийнято за результатами дисциплінарного провадження, і право на таке оскарження має лише прокурор як суб’єкт цього дисциплінарного провадження, діяльність якого оскаржується. Особи, за дисциплінарною скаргою яких КДКП приймає рішення у визначеному Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII «Про прокуратуру» (далі – Закон № 1697-VII) порядку, не є суб’єктами дисциплінарного провадження і не наділені правом на оскарження в судовому порядку рішень КДКП як за результатами дисциплінарного провадження, так і за наслідками вирішення питання про його відкриття.

Суд зауважив, що у розумінні норм Закону № 1697-VII скаржник (НАБУ) у разі незгоди з рішенням КДКП, прийнятим за результатами розгляду його скарги, може за наявності дозволу КДКП оскаржити таке рішення лише до Вищої ради правосуддя. Із цього випливає висновок, що НАБУ як особа, що подала скаргу до КДКП, не має права на оскарження рішення, ухваленого КДКП за результатами розгляду такої скарги.

Таке рішення Суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Великої Палати Верховного Суду.

 

Ухвала Верховного Суду № П/9901/737/18.

 

За повідомленням прес-служби суду