Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Півтора року обмеження волі і два без права кермування – вердикт Феміди за ДТП у центрі Полонного

01 серпня 2018, 18:15

Визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.286 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження). Призначити покарання: півтора року обмеження волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на два роки. Такий вирок ухвалив Полонський районний суд винуватцю ДТП у центрі міста. На користь одного з потерпілих, який отримав травми середньої тяжкості, стягнули понад 56 тис. грн., 55 з яких – це моральна шкода. Інший отримав 4 тис. морального відшкодування за розбите авто і ще 2100 грн. матеріальних витрат.

Згідно із вироком, при повороті ліворуч обвинувачений не впорався з керуванням і виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся з двома іншими автівками. В результаті ДТП один з водіїв отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості. Експертиза показала, що автомобіль винуватця мав несправності рульового керування, робочої гальмівної системи та ходової частини.

“Враховуючи позицію Г. (постраждалого водіяприм. авт.) щодо призначення обвинуваченому суворого покарання, а також приймаючи до уваги, що К., будучи обізнаним із розглядом справи судом, ухилився від суду, тривалий час перебував у розшуку, не вчинив будь-яких дій по відшкодуванню потерпілому та цивільним позивачам завданої шкоди, а тому суд вважає, що обвинуваченому має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для його виправлення та попередження злочину у виді обмеження волі”, – зазначено у судовому рішенні.

Вирок законної сили не набрав і може бути оскаржений до апеляційного суду.

За повідомленням прес-служби суду