Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Жовтневим райсудом м. Харкова засуджено «Харківських терористів»

13 березня 2018, 12:02

12.03.2018 Жовтневим районним суд м.Харкова визнано винними трьох чоловіків у скоєнні серії терористичних актів на території Харкова та області в період з вересня 2014 року по березень 2015 року. Обвинувачення було пред’явлено до трьох харків’ян .Двом з них , які не визнавали свою провину і відмовлялися співпрацювати зі слідством, судом призначено покарання у вигляді 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Третього , який щиро розкаявся, засуджено до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна
Розслідуванням встановлено що в березні 2014 року обвинувачувані здійснили обстріл та намагалися підірвати будівлі двох військкоматів — в Орджонікідзевському і Фрунзенському районах, а також офіс приватної адвокатської контори по вул. Лебединської. Крім того, в жовтні того ж року зловмисники влаштували та здійснили вибух на залізничній станції Залютіно. У січні 2015 року — організували вибух біля технічного будівлі ТОВ Харьковрегіонгаз і вибух на залізничній станції Шебелинка, який перейшов на цистерну з бензином. У березні 2015 року було скоєно вибух на залізничному мосту через річку Лопань біля станції Новожаново, здійснили обстріл офісу приватної юридичної установи у вересні 2014 року .
Крім того, двох підсудних визнано невинуватим у пред’явленому обвинуваченні за ч.1 ст.263 КК України, за епізодом вилучення вогнепальної зброї, бойових припасів та вибухових речовин 31.05.2015 року та на підставі п.2 ч.1 ст.373 КПК України виправдано за недоведеністю їх винуватості.
Цивільний позов потерпілого до двох підсудних про стягнення в солідарному порядку матеріальних збитків та моральної шкоди – задоволено частково.
Цивільні позови ПАТ «Укргазвидобування», ПАТ «Українська залізниця», регіональної філії «Південна залізниця», Орджонікідзевського районного військового комісаріату м. Харкова до тих самих підсудних про стягнення матеріальних збитків – задоволено.
На даний момент, підсудні знаходяться під вартою. Вирок суду не набув законної сили, оскільки триває час на апеляційне оскарження.

 

За повідомленням прес-служби суду