Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підприємця притягнуто до відповідальності за зарплату у конвертах

31 січня 2018, 11:27

Суд притягнув до адміністративної відповідальності особу, яка займаючись в Сумах підприємницькою діяльністю, використовувала найману робочу силу без оформлення трудових відносин. Щонайменше зарплату в конвертах підприємець справно платив 4 сумчанам.

До суду першої інстанції протокол про адміністративне правопорушення направило Управління Держпраці в Сумській області. Під час перевірки представники контролюючого органу з’ясували, що чоловік займається у Сумах виробництвом хлібобулочних виробів і, аби уникнути сплати податків та приховати свої доходи, порушив вимоги ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України, взявши на роботу нелегальних працівників.

За фактом був складений адмінпротокол, який направлений на розгляд до Зарічного районного суду м. Суми. Чоловіка було визнано винним у вчиненні  адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3ст.41 КУпАП, і накладено штраф в розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8500 гривень.

Не погоджуючись з таким рішення суду, чоловік подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову судді та закрити проти нього провадження. Мотивував тим, що Управління Держпраці не довело його вину, а присутність на підприємстві осіб, яких виявили перевіряючі, не говорить про те, що вони фактично були допущені до виконання робіт.

Апеляційний суд сумської області, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, відхилив апеляційну скаргу апелянта, оскільки суд першої інстанції вірно встановив наявність в діях правопорушника ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого  ч.3ст.41 КУпАП. Зокрема, це підтверджується свідченнями свідків та працівників хлібобулочного підприємства. Крім того, апеляційний суд визнав необґрунтованими пояснення апелянта про те, що виявлені особи не були задіяні у виробничому процесі. Суду були надані відеодокази того, що в момент, коли перевіряючі Держпраці прийшли на підприємство, нелегально працюючі працівники безпосередньо були задіяні у виготовленні продукції.

За повідомленням прес-служби суду