Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Розглянуто повідомлення про напад на суддю

15 грудня 2017, 16:08

Вища рада правосуддя, розглянувши 14 грудня 2017 року повідомлення судді Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Невмержицької Олени Андріївни про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, встановила, що 28 вересня 2017 року відразу після проголошення вказаною суддею рішення про продовження обвинуваченому строку тримання під вартою  його рідний брат  з погрозами фізичної розправи та вбивства накинувся на суддю Невмержицьку О.А. та наніс їй тілесні ушкодження. Насильницькі дії стосовно судді було припинено свідками інциденту та працівниками конвойної служби суду.

За цим фактом до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене частиною першою статті 377 Кримінального кодексу України,  досудове розслідування, у якому суддя має статус потерпілої, триває.

За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, у кримінальному провадженні  стосовно вказаної особи  за частиною другою статті 289 КК України суддя Невмержицька О.А. заявила самовідвід, оскільки у цьому  провадженні існують обставини, які відповідно до положень статті 75 Кримінального процесуального кодексу України є підставами, які виключають участь головуючого судді в кримінальному провадженні, зокрема обставини, які мали місце під час судового розгляду кримінального провадження та після проголошення нею судового рішення 28 вересня 2017 року.

У зв’язку з викладеним Вища рада правосуддя ухвалила  відповідно до пункту 6 частини першої статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття результатів розслідування злочину у кримінальному провадженні за фактом погроз судді Невмержицькій О.А. вбивством у зв’язку з її професійною діяльністю.

 

Прес-центр судової влади України