Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Пенсіонер довів у суді, що поліцейські не направляли його для проходження медичного догляду під час зупинки автомобіля

07 грудня 2017, 15:50

22.07.2017 року о 21.00 год. Мацук І.В.  керував автомобілем «ВАЗ 21013» на вул. 9 Поперечна в м. Миколаєві, як записано в протоколі, з явними ознаками алкогольного  сп’яніння (нестійка хода, запах алкоголю з порожнини роту, почервоніння обличчя). Від проходження медичного огляду на стан сп’яніння у медичному закладі у встановленому законом порядку у присутності двох свідків відмовився. Своїми діями порушив п. 2.5 ПДР.

Судом першої інстанції на пенсіонера накладено адміністративне стягнення у виді штрафу 10200  гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, Мацук І.В. подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову Заводського районного суду м. Миколаєва від 17.10.17 року, а справу закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Суддя апеляційного суду Миколаївської області Маркова Т.О. у апеляційній інстанції визнала, що в матеріалах справи немає жодних даних щодо того, що Мацук І.В. відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або був незгоден з результатами огляду, проведеного поліцейськими, і, при цьому, відмовився їхати до медичного закладу.

Оскільки особі не було надано можливості пройти огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу, то неможливо стверджувати, що дії Мацука І.В. утворюють склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, у зв’язку з яким на нього накладено штраф.

Апеляційну скаргу задоволено, постанову Заводського районного суду м. Миколаєва скасовано, провадження по справі закрито за відсутності події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Постанова набрала законної сили негайно, є остаточною і оскарженню не підлягає, повідомляє прес-секретар апеляційного суду.

Прес-центр судової влади України