Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За підтримки Проєкту ЄС "Право-Justice" відбувся семінар "Сучасні методи оцінки ефективності суду"

08 квітня 2025, 10:39

2 квітня 2025 року відбувся онлайн семінар на тему "Сучасні методи оцінки ефективності суду". Захід організували Міжнародна асоціація судового адміністрування (ІАСА) спільно з Державною судовою адміністрацією України та Проєктом ЄС "Право-Justice".

Під час семінару учасники ознайомилися з такими темами, як:

  • оцінка швидкості та якості обробки справ;
  • кращі практики для оптимізації обробки справ;
  • роль цифрових інструментів та програмного забезпечення в управлінні справами;
  • аналіз даних для покращення управління справами.

Модерувала захід Памела Гарріс, президентка ІАСА. Вона наголосила на важливій ролі цифрових інструментів, які допомагають забезпечити ефективне функціонування судів, у тому числі в умовах кадрової кризи, а також інших викликів, спровокованих війною.

"Одна з найбільших проблем у судах - кадрова. Вона тягне за собою низку інших викликів, тому, щоб забезпечити доступ громадян до правосуддя, ми повинні оптимізувати процеси за допомогою впровадження цифрових інструментів", - підкреслила Памела Гарріс.

На методах оцінки роботи суду, які існують в Україні, під час семінару зупинилася Ольга Булка, заступниця т.в.о голови Державної судової адміністрації України.

"Мета оцінювання роботи суду - це удосконалення та покращення його роботи, а також підвищення продуктивності і якості судових процедур. У цьому напрямку ми завжди відкриті до співпраці з нашими міжнародними партнерами, адже для нас дуже цінний їхній досвід щодо впровадження сучасного програмного забезпечення у тому числі для оптимізації обробки справ", - зауважила Ольга Булка.

Своєю чергою, Оксана Цимбрівська, керівниця Проєкту ЄС "Право-Justice", звернула увагу, що в умовах війни українські суди ще більше потребують сучасних інструментів, які, зокрема, допоможуть зберегти довіру громадян та забезпечити якісне, вчасне, доступне та прозоре правосуддя.

"Проєкт вже багато років допомагає Державній судовій адміністрації у цьому напрямку. Разом ми працюємо над впровадженням сучасних підходів до управління судами, підвищенням інституційної спроможності, розвитком та масштабуванням ініціативи "Модельні суди", а також підтримкою цифрових трансформацій", - додала Оксана Цимбрівська.

За її словами, ефективність судової системи у XXI столітті неможлива без широкого впровадження цифрових інструментів.

"Саме цифрові рішення дають змогу збирати, обробляти та аналізувати великі обсяги даних. Це є основа для обґрунтованих управлінських рішень, ефективного розподілу ресурсів, моніторингу навантаження, забезпечення відкритості й підвищення якості правосуддя", - підсумувала Оксана Цимбрівська.

Відеозапис семінару доступний за посиланням тут.

Вебсайт Проєкту ЄС "Право-Justice"