Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 13 - 17 березня 2023 року

20 березня 2023, 15:45

ВРП звільнила у відставку чотирьох суддів

14 березня 2023 року ВРП ухвалила рішення звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку: Гараня Сергія Миколайовича — з посади судді Черкаського окружного адміністративного суду та Стопника Сергія Григоровича – з посади судді Господарського суду Тернопільської області.
 
16 березня 2023 року у зв’язку з поданням заяв про відставку звільнено Граніна Віталія Львовича та Лічмана Леоніда Григоровича з посад суддів Малиновського районного суду міста Одеси.
 
15 березня 2023 року Конкурсна комісія  завершила публічний конкурс з добору кандидатів на посади членів ВККС України та затвердила фінальний список.

Продовжено строк надання суддями згоди на відрядження до Котелевського районного суду Полтавської області

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до Котелевського районного суду Полтавської області, повинні до 27 березня 2023 року подати до ВРП необхідні документи. Перелік документів тут.

Розпочалася процедура відрядження суддів до Рівненського окружного адміністративного суду

ВРП відповідно до рішення від 16 березня 2023 року оголошує про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме до Рівненського окружного адміністративного суду  4 суддів.Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаного суду, повинні протягом десяти днів (з дня оголошення про початок процедури відрядження суддів) подати до ВРП необхідні документи. Перелік документів тут.

Члена ВРП Миколу Мороза обрано Головою Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя

Голова ВРП повідомив про виклики, з якими ВРП може зіштовхнутися під час призначення членів ВККСУ

17 березня 2023 року відбувся брифінг Голови ВРП Григорія Усика на тему «Призначення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України: виклики та перспективи».
 
Голова ВРП запевнив, що Рада докладе всіх зусиль, щоб якнайшвидше призначити на вакантні посади членів ВККСУ відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Водночас, вказав на існування деяких викликів, які постали перед ВРП у зв’язку з тим, що, на його думку, за результатами проведеного конкурсу Конкурсна комісія мала надати ВРП перелік кандидатів на кожну вакантну посаду члена ВККСУ в кількості не менше двох, з урахуванням пропорційного принципу формування кваліфкомісії та умов набуття цим органом повноважності, що передбачено частинами 3, 4 статті 92 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
 
Григорій Усик акцентував, що відбір членів ВККСУ відбуватиметься за критеріями доброчесності та професійної компетентності. Наразі завершується підготовка методики, за якою члени ВРП визначатимуть хто саме буде призначений на посаду члена ВККСУ. Співбесіди з конкурсантами будуть відбуватися відкрито і прозоро.

"Юридична практика"