Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 6 - 10 лютого 2023 року

13 лютого 2023, 08:50
 
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Лариса Єршова повідомила ВРП про втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Суддя вказала на підроблення невідомими особами ухвал слідчого судді Приморського районного суду міста Одеси Єршової Л.С. у справі про накладення арешту на грошові кошти. Зазначила, що у провадженні Приморського районного суду міста Одеси взагалі не перебувала така справа і, відповідно, жодні судові рішення у цій справі не можуть існувати.
 
ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, за фактами, викладеними в повідомленні судді Приморського районного суду міста Одеси.
 

На 28 лютого 2023 року заплановане проведення ІV позачергової всеукраїнської конференції прокурорів. На її розгляд винесено питання про обрання двох членів ВРП.

Конкурсна комісія склала графік проведення співбесіди на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на лютий 2023 року

Конкурсна комісія з добору кандидатів на посаду члена ВККС України проводить другий етап конкурсу — співбесіду із кандидатами у січні та лютому 2023 року. Комісія склала графік проведення співбесід на 13—21 лютого 2023 року, який розміщено на сайті ВРП.

У секретаріаті ВРП створено новий підрозділ — службу дисциплінарних інспекторів

7 лютого 2023 року ВРП затвердила зміни до структури секретаріату Ради. Змінами передбачено створення у секретаріаті окремого самостійного підрозділу — служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя.

Служба дисциплінарних інспекторів як самостійний структурний підрозділ утворюється для реалізації повноважень ВРП щодо здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів та діє за принципом функціональної незалежності від Ради.

ВРП ухвалила рішення про звільнення чотирьох суддів за власним бажанням

9 лютого 2023 року ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про звільнення за власним бажанням:

  • Дідек Марію Богданівну — з посади судді Полонського районного суду Хмельницької області;
  • Анцупову Тетяну Олександрівну — з посади судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду;
  • Бондаренко Ганну Віталіївну — з посади судді Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області;
  • Жижку Олену Валентинівну — з посади судді Овідіопольського районного суду Одеської області.

"Юридична практика"