Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 30 січня – 3 лютого 2023 року

06 лютого 2023, 08:40

ВРП подовжила строк відрядження суддів до двох судів

ВРП 30 січня 2023 року вирішила подовжити на один рік строк відрядження:

 • судді Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Проніна Сергія Георгійовича до Авдіївського міського суду Донецької області (таким чином у Авдіївському міському суді Донецької області не буде припинено здійснення правосуддя);
 • судді Краматорського міського суду Донецької області Митрофанової Алесі Олексіївни до Солом’янського районного суду міста Києва (з метою врегулювання навантаження та забезпечення належних умов доступу до правосуддя у Солом’янському районному суді міста Києва).

Григорій Усик: “Довіра до суду та його авторитет залежать від діяльності всіх гілок влади”

У першому великому інтерв’ю новообраного голови ВРП Григорія Усика про:

 • цінності, пріоритети, принципи роботи на посаді;
 • першочергові завдання оновленої Ради;
 • особливості добору членів ВККСУ;
 • перспективи запровадження служби дисциплінарних інспекторів;
 • чинники, які впливають на авторитет судді, та багато іншого.

Інтерв’ю Григорія Усика розміщено за посиланням: https://bit.ly/3RsuNF9

ВРП відстрочила відновлення територіальної підсудності судових справ судів Херсонської області

ВРП прийняла рішення відстрочити на місяць відновлення територіальної підсудності судових справ судів Херсонського апеляційного суду, Білозерського, Великоолександрівського, Нововоронцовського районних судів Херсонської області. Відповідно до розпорядження Голови Верховного Суду підсудність мала бути відновлена з 1 лютого 2023 року.

Рішення зумовлене тим, що суди розташовано в межах досяжності далекобійної артилерії військ рф, приміщення зазнали значних руйнувань та пошкоджень, техніка і меблі за час тимчасової окупації Херсонської області та ведення бойових дій були викрадені або пошкоджені.

Зважаючи на наявність безпекових загроз та відсутність можливості відновлення територіальної підсудності судових справ у вказаних судах із 1 лютого 2023 року, ВРП вирішила встановити початок відновлення і зміни територіальної підсудності судових справ цих судів із 1 березня 2023 року.

Припинено відставку чотирьох суддів у зв’язку з набранням законної сили обвинувальними вироками

ВРП вирішила припинити відставку чотирьох суддів у зв’язку з набранням законної сили обвинувальними вироками щодо кожного з них.

Законної сили набрали вироки щодо:

 • судді Ківерцівського районного суду Волинської області Івана Підгорного;
 • судді Малиновського районного суду м. Одеси Олексія Бурана;
 • судді судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області Олени Горбатенко;
 • судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області Олега Василюка.

Припинення відставки судді є підставою для припинення виплати щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховано у зв’язку з відставкою.

ВРП оприлюднила інформаційно-аналітичний звіт про діяльність у 2022 році

У звіті представлена детальна статистична інформація щодо діяльності Вищої ради правосуддя у 2022 році.

У 2022 році навіть в умовах відсутності повноважного складу ВРП та повномасштабної військової агресії російської федерації проти України Вища рада правосуддя вживала всіх можливих заходів з метою забезпечення безперервного функціонування судової влади, а також швидкого вирішення актуальних питань щодо забезпечення доступу до правосуддя.

Інформаційно-аналітичний звіт про діяльність Вищої ради правосуддя у 2022 році розміщено за посиланням: https://bit.ly/3HVJJs6

Протягом 2022 року ВРП розглянула 47 повідомлень про втручання у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя

У 2022 році до ВРП надійшло 128 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, про вчинення дій, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя.

Найбільше повідомлень надійшло із судів, розташованих у Києві та Київській області (32 повідомлення) та Дніпропетровській області (25 повідомлень). Найменше таких повідомлень надійшло від суддів Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Херсонської, Чернівецької областей (по 2 повідомлення); Сумської, Чернігівської областей (по 1 повідомленню). Жодних повідомлень не надійшло до ВРП від суддів Луганської, Миколаївської, Тернопільської, Хмельницької областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

ВРП продемонструвала конструктивну позицію під час узгодження проєкту Державної антикорупційної програми

На цьому акцентував член ВРП Олександр Сасевич, коментуючи внесення НАЗК до уряду доопрацьованого проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки».

За результатами інтенсивних консультацій та зустрічей у проєкті Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки враховано позицію ВРП.

«ВРП має спільні з НАЗК прагнення та мету – усунення корупційних ризиків у судочинстві, утвердження авторитету судової влади та виконання міжнародних зобов’язань України. Під час узгодження проєкту Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки члени Ради керувалися необхідністю дотримання балансу між запровадженням антикорупційних механізмів та забезпеченням реальних гарантій незалежності судової влади та суддів», – наголосив Олександр Сасевич.

"Юридична практика"