Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 16–27 січня 2023 року

30 січня 2023, 08:54

ВРП підтримує проєкт Державної антикорупційної програми із зауваженнями та пропозиціями

19 січня 2023 року, на першому засіданні у новому повноважному  складі, Вища рада правосуддя прийняла рішення підтримати із зауваженнями та пропозиціями проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки».

Копію рішення із додатком, який містить зауваження та пропозиції, надіслано до Національного агентства з питань запобігання корупції та Кабінету Міністрів України.

Оскільки в документах багато вже врегульованих питань позиціонуються як проблемні, наявні суперечності з нормами чинних законів, мають місце суб’єктивні твердження.

ВРП вкотре наголошує, що винятково важливим є дотримання балансу між запровадженням антикорупційних механізмів та забезпеченням реальних гарантій діяльності інститутів, у яких ці механізми застосовуються.

Відбулося багатогодинне фахове та ґрунтовне обговорення проєкту, за результатами якого ухвалене рішення, що базується на європейських стандартах та національному законодавстві. Висловлені пропозиції будуть предметом подальшого обговорення авторів проєкту та представників ВРП. Заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Андрій Вишневський під час засідання висловив готовність до конструктивного діалогу.

ВРП відновила авторозподіл справ (крім дисциплінарних скарг)

23 січня 2023 року Вища рада правосуддя прийняла рішення про відновлення автоматизованого розподілу справ, які перебували на розгляді у звільнених із посад членів Ради, а також розподіл справ (матеріалів), що надійшли після 22 лютого 2022 року (крім скарг щодо дисциплінарного проступку судді та скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора), між чинними членами.

Головою Вищої ради правосуддя обраний Григорій Усик

Відповідне рішення ухвалила Вища рада правосуддя 23 січня 2023 року 15 голосами.

Усик Григорій Іванович – суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду був обраний членом ВРП ХІХ позачерговим з’їздом суддів України 11 січня 2023 року.

У 1984–1995 роках він працював в органах ГУ МВС України в місті Києві.

У 1994 році закінчив Харківський юридичний інститут (наразі НЮУ імені Ярослава Мудрого).

З грудня 1995 року до серпня 2002 працював суддею Дарницького районного суду міста Києва.

У 2002–2017 роках працював суддею Апеляційного суду міста Києва, в період з травня 2014 року і до призначення суддею Верховного Суду обіймав посаду секретаря судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду міста Києва.

З листопада 2017 року працює суддею Верховного Суду.

ВРП надала ВККСУ інформацію для формування суддівського досьє понад п’яти тисяч суддів

З метою формування суддівського досьє секретаріат Вищої ради правосуддя підготував та надав Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформацію в електронному вигляді щодо загальної кількості скарг, які надійшли до Вищої ради правосуддя та Вищої ради юстиції за 2014–2021 роки стосовно 5249 суддів.

Зокрема, першочергово надавалася інформація щодо суддів, п’ятирічний строк призначення яких на посаду закінчився; суддів, щодо яких Вищою радою правосуддя відмовлено у внесенні подання про звільнення з посади судді; тих, які продовжують участь у конкурсі на посаду судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності та Апеляційної палати Вищого суду з питань інтелектуальної власності  (загалом стосовно 591 судді).

ВРП уточнила зауваження та пропозиції до проєкту постанови про затвердження антикорупційної програми

26 січня 2023 року Вища рада правосуддя під час засідання вирішила уточнити свої зауваження та пропозиції до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки». Уточнення містяться в додатку до сьогоднішнього рішення.

Зокрема, ВРП:

  • вважає за необхідне закріпити норму про те, що проведення процедур кваліфікаційного оцінювання не повинно призвести до повторного оцінювання тих суддів, які пройшли таке кваліфікаційне оцінювання під час процедур первинного кваліфікаційного оцінювання, конкурсних процедур чи процедур добору;
  • обстоює чітке визначення статусу, обсягу повноважень та відповідальність Громадської ради доброчесності, чітке врегулювання та визначення об’єктивних критеріїв до кандидатів до складу ГРД, а також запровадження ефективного механізму контролю за врегулюванням конфлікту інтересів у діяльності членів ГРД відповідно до рекомендацій GRECO.

Окремі доповнення стосуються врегулювання фінансових аспектів та запровадження ЄСІТС.

Юридична практика