Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВРП надала ВККСУ інформацію для формування суддівського досьє понад п’яти тисяч суддів

26 січня 2023, 16:48

З метою формування суддівського досьє секретаріат Вищої ради правосуддя підготував та надав Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформацію в електронному вигляді щодо загальної кількості скарг, які надійшли до Вищої ради правосуддя та Вищої ради юстиції за 2014 – 2021 роки стосовно 5249 суддів.

Зокрема першочергово надавалася інформація щодо суддів, п’ятирічний строк призначення яких на посаду закінчився; суддів, щодо яких Вищою радою правосуддя відмовлено у внесенні подання про звільнення з посади судді; тих, які продовжують участь у конкурсі на посаду судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності та Апеляційної палати Вищого суду з питань інтелектуальної власності  (загалом стосовно 591 судді).

Зазначимо, що згідно з частиною першою статті 93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Вища кваліфікаційна комісія суддів України забезпечує ведення суддівського досьє.

Суддівське досьє має містити копії всіх рішень, прийнятих щодо судді Вищою радою правосуддя, Вищою радою юстиції, та інформацію про дисциплінарну відповідальність судді. Інформація про дисциплінарну відповідальність судді включається до суддівського досьє за відповідним повідомленням Вищої ради правосуддя.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України звернулася у серпні 2022 року до Вищої ради правосуддя з проханням надати інформацію щодо кількості дисциплінарних скарг стосовно кожного судді окремо з розбивкою по роках, додавши список таких суддів.

З метою наповнення суддівських досьє даними про дисциплінарну відповідальність судді з 2017 року ВРП систематично надсилає до ВККСУ повідомлення про рішення, прийняті Дисциплінарними палатами у дисциплінарних провадженнях та Вищою радою правосуддя за скаргами на рішення у дисциплінарних справах стосовно суддів з долученням копій відповідних рішень.

Також надсилалася інформація за табличною формою, запропонованою ВККСУ, щодо прийнятих членами Ради ухвал про залишення без розгляду скарг на дії суддів.

Вища рада правосуддя