Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд виніс вирок чоловіку, який обвинувачується у вчиненні протиправних дій, спрямованих на виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, а також глорифікації її учасників

29 листопада 2022, 16:39

Сьогодні, 29 листопада 2022 року, Ленінський районний суд м. Кіровограда затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим Л. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 436-2 Кримінального Кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Судом встановлено, що 16 березня 2022 року обвинувачений Л. на власній сторінці у забороненій в Україні соціальній мережі  поширив відеозапис з текстом, який починається словами «Здравствуйте! Я русский окупант». Крім цього, 17 березня 2022 року обвинувачений Л. на власній сторінці у забороненій в Україні соціальній мережі поширив зображення з текстом, в якому, згідно висновку спеціаліста, містяться висловлювання, які спрямовані на заперечення збройної агресії рф проти України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію рф проти України.

Таким чином, обвинувачений Л. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого частиною другою статті 436-2 Кримінального Кодексу України, а саме у поширенні матеріалів, у яких міститься заперечення збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році, виправдовування тимчасової окупації частини території України, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році.

Вироком суду обвинуваченому Л. призначено узгоджене сторонами угоди покарання у виді 4 років позбавлення волі без конфіскації майна. Відповідно до статті 75 Кримінально Кодексу України звільнено від відбування призначеного покарання з випробовуванням строком на 2 роки, поклавши обов’язки відповідно до частини першої статті 76 Кримінального Кодексу України.

Ленінський районний суд м. Кіровограда