Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Триває робота над розробкою галузевої програми інформатизації судової системи України

31 липня 2009, 12:45

Триває робота над розробкою галузевої програми інформатизації судової системи України

 

29-30 липня 2009 року проектом USAID «Україна: верховенство права» спільно з Державною судовою адміністрацією України проведено семінар з питань розробки стандартів даних та контролю за якістю розробки програмних продуктів комерційними розробниками.

Семінар є продовженням розпочатої раніше роботи із проведення навчання, а також першим з серії тренінгів для керівництва Державної судової адміністрації України в рамках сприяння в розробці галузевої програми інформатизації судів України.     

Заступник Голови Державної судової адміністрації України Віктор Капустинський у своєму вступному слові наголосив на актуальності питання контролю за розробкою програмного забезпечення з метою забезпечення всіх нагальних та другорядних потреб судової системи загалом, та кінцевого користувача, працівника суду, зокрема.  

Протягом дводенного тренінгу експерт проекту Курт де Клу ознайомив учасників з концептуальними принципами та завданнями побудови та функціонування систем управління інформацією, а також законами управління даними та контролю якості при розробці програмного забезпечення.

Метою заходу стало концептуальне розуміння ролі ІТ в судовій системі, а також способи побудови функціональних зв’язків між працівниками відповідних служб в судах та кінцевим користувачем –громадянами, тобто клієнтами суду.

В роботі семінару взяли участь спеціалісти з ведення судової статистики та інформаційних технологій Державної судової адміністрації України, а також відповідні працівники ДП «Інформаційні судові системи», котрі беруть участь в розробці концепції галузевої програми інформатизації судової системи України.  

Наступний тренінг для спеціалістів з IT в рамках проекту USAID «Україна: верховенство права» заплановано на вересень 2009 року. Планується під час семінару розглянути прикладні питання управління даними та контроль за розробкою програмного забезпечення.

 

Довідково:

«Україна: верховенство права» є спільним проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та корпорації «Виклики тисячоліття» (MCC).

Реалізація Проекту USAID «Україна: верховенство права» розпочалася в квітні 2006 року. Перший етап Проекту тривав 18 місяців, другий етап розпочався у жовтні 2007 року і триватиме до липня 2010 року. Проект спрямований на посилення верховенства права, а також підвищення рівня обізнаності суспільства про суть і про хід судово-правової реформи. Проект має дві основні мети: підвищення прозорості і підзвітності судової системи, а також ухвалення стратегії і здійснення реформи законодавства на основі верховенства права і боротьби з корупцією.

Для досягненнях своєї мети Проект тісно співпрацює з Секретаріатом Президента України, Міністерством юстиції України, Національною комісією із зміцнення демократії та утвердження верховенства права, Верховною радою України, Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України, Державною судовою адміністрацією України, Академією суддів України та ін.

Проектом означено виконання 5 завдань. Серед них — підвищення рівня правової обізнаності громадськості, а також рівня кваліфікації суддів і працівників судів і визначення проблем, негайне рішення яких сприятиме прозорості і підзвітності в судовій системі.