Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Зарахування до страхового стажу періоду перебування особи на обліку в центрі зайнятості як безробітної: позиція КАС ВС

30 червня 2022, 11:52

У справі №638/7217/16-а від 20 квітня 2022 року КАС ВС зазначив, що згідно з ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.

КАС ВС наголосив, що виплата допомоги по безробіттю та перебування на обліку безробітних є самостійними процедурами з окремими строками та підставами для їх початку та припинення. При цьому, період перебування на обліку в центрі зайнятості як безробітної і строк виплати допомоги можуть не співпадати.

Таким чином, КАС ВС зазначив, що період перебування особи на обліку в центрі зайнятості як безробітної без отримання допомоги по безробіттю не зараховується до страхового стажу.

Постанова КАС ВС по справі №638/7217/16-а від 20 квітня 2022 року https://cutt.ly/uKXaYLI

П'ятий апеляційний адміністративний суд