Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Стратегічне підґрунтя інформатизації

24 липня 2009, 12:44

21 - 23 липня 2009 року проектом USAID «Україна: верховенство права» спільно із Державною судовою адміністрацією України проведено обговорення галузевої програми інформатизації судової системи України. У розгляді програми інформатизації взяли участь представники Ради Суддів України, ДП «Інформаційно-судові системи», територіальних управлінь державної судової адміністрації, Українсько-канадського проекту судової співпраці, Спільної програми Європейської комісії та Ради Європи «Прозорість та ефективність судової системи України» та судів України.

Заступник Голови ДСА України Віктор Капустинський відзначив значний доробок Проекту USAID «Україна: верховенство права» у розробці проекту Програми інформатизації та підкреслив стратегічну важливість цього документа для подальшої інформатизації судової системи в Україні.

Керівник проекту USAID «Україна: верховенство права» Девід Вон зазначив необхідність об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін для досягнення запланованого результату.

Протягом зустрічі учасниками узгоджено компоненти галузевої програми з інформатизації, проект котрої буде подано ДСА України до Ради Суддів України та Державного комітету інформатизації України.

В рамках зустрічі представниками Спільної програми Європейської комісії та Ради Європи «Прозорість та ефективність судової системи України» було презентовано звіт експертів Ради Європи. Також під час презентації було дано поради експертів щодо організації процесу інформатизації, коректної побудови інформаційної інфраструктури, добору єдиної системи автоматизації судового процесу, а також щодо фінансування локальних комп’ютерних мереж (LAN), серверів та програмного забезпечення.

Довідково:

«Україна: верховенство права» є спільним проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та корпорації «Виклики тисячоліття» (MCC).

Реалізація Проекту USAID «Україна: верховенство права» розпочалася в квітні 2006 року. Перший етап Проекту тривав 18 місяців, другий етап розпочався у жовтні 2007 року і триватиме до липня 2010 року. Проект спрямований на посилення верховенства права, а також підвищення рівня обізнаності суспільства про суть і про хід судово-правової реформи. Проект має дві основні мети: підвищення прозорості і підзвітності судової системи, а також ухвалення стратегії і здійснення реформи законодавства на основі верховенства права і боротьби з корупцією.

Для досягненнях своєї мети Проект тісно співпрацює з Секретаріатом Президента України, Міністерством юстиції України, Національною комісією із зміцнення демократії та утвердження верховенства права, Верховною радою України, Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України, Державною судовою адміністрацією України, Академією суддів України та ін.

Проектом означено виконання 5 завдань. Серед них — підвищення рівня правової обізнаності громадськості, а також рівня кваліфікації суддів і працівників судів і визначення проблем, негайне рішення яких сприятиме прозорості і підзвітності в судовій системі