Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Проєкт Щорічної доповіді за 2020 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні» буде винесено на затвердження Вищою радою правосуддя

29 липня 2021, 14:21

Члени Постійної комісії Вищої ради правосуддя з підготовки щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні під час чергового засідання розглянули пропозиції та напрацювання до проєкту Щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2020 рік.

Підготовка щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні є одним із завдань Вищої ради правосуддя, передбачених Законом України «Про Вищу раду правосуддя». Цей документ, який складається четвертий рік поспіль, слугує індикатором поточного стану забезпечення суддівської незалежності і дає можливість виявити проблеми у цій сфері для вироблення способів їх вирішення.  

Після доопрацювання правок і зауважень Постійна комісія Вищої ради правосуддя з підготовки щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні 28 липня 2021 року схвалила проєкт Щорічної доповіді за 2020 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні» та вирішила внести  на розгляд Вищої ради правосуддя питання про її затвердження.

Документ висвітлює широкий спектр проблемних питань, пов’язаних із забезпеченням авторитету правосуддя та незалежності суддів в Україні, зокрема щодо стану нормативно-правового забезпечення у сфері правосуддя та дотримання гарантій незалежності суддів, вжиття Вищою радою правосуддя заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя, шляхи посилення незалежності суддів, а також пропозиції органів суддівського самоврядування, інших органів та установ системи правосуддя, громадських об’єднань.

Участь у засіданні взяли Голова комісії Олексій Маловацький, члени Постійної комісії Лариса Швецова, Володимир Говоруха та Віктор Грищук.

Довідково:

Рішенням ВРП від 30 травня 2017 року № 1333/0/15-17 утворено Постійну комісію ВРП з підготовки щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні.

Рішенням ВРП від 10 грудня 2020 року № 3475/0/15-20 затверджено структуру доповіді за 2020 рік.

Вища рада правосуддя