Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Близько 269 тисяч громадян можуть залишитися без доступу до правосуддя через недофінансування Дніпровського районного суду міста Києва

12 березня 2021, 17:36

У Дніпровському районному суді міста Києва фінансовий колапс – голова суду повідомив про дефіцит коштів для виплати заробітної плати працівникам апарату суду.

Станом на 9 березня 2021 року фактична кількість суддів становить 27 осіб, штатним розписом передбачено 35 посад суддів. Повноваження здійснювати правосуддя мають 25 суддів. Згідно з даними Державної судової адміністрації України за 2020 рік у провадженні Дніпровського районного суду міста Києва перебувало 30427 справ і матеріалів, з яких 26410 надійшли у звітному періоді. Навантаження одного судді в середньому становить 1148 справ на рік. При цьому в Дніпровському районі міста Києва проживає 268909 осіб, які є потенційними користувачами судових послуг.

Вища рада правосуддя вкотре наголошує, недофінансування судової влади є прямим втручанням в її незалежність і, як наслідок, позбавляє громадян доступу до правосуддя.

Закликаємо органи виконавчої та законодавчої̈ влади об’єднати зусилля задля:

  • відновлення гарантованого належного фінансування потреб судів;
  • недопущення відтоку кваліфікованих кадрів із судової̈ системи;
  • недопущення припинення роботи судових установ та порушення прав громадян на доступ до правосуддя.

Нагадаємо, що на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя розміщена інтерактивна онлайн-мапа звернень щодо проблем фінансування судів, яка акумулює інформацію з усіх областей України щодо проблем фінансування судів та наочно демонструє кількість та зміст таких листів. Мапа й надалі щомісяця буде оновлюватись.

Як ми повідомляли, ВРП неодноразово заявляла про недостатність коштів, передбачених Держбюджетом-2021 для фінансування судової системи, та зверталася до Міністерства фінансів, Комітету ВРУ з питань бюджету, Комітету ВРУ з питань правової політики, із проханням забезпечити критично необхідні видатки за бюджетною програмою «Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя».

#фінансуваннясудів #фінансовакриза #зверненнясудів #зверненняфінанси 

Вища рада правосуддя