Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВРП спростовує твердження про наявність упередженого підходу до розгляду скарг на суддів ВАКС

29 січня 2021, 10:25

У засобах масової інформації поширюються заяви про вибірковий підхід Вищої ради правосуддя до розгляду дисциплінарних скарг та тиск на суддів Вищого антикорупційного суду. В тому числі заява суддів Вищого антикорупційного суду щодо забезпечення гарантій незалежності, схвалена зборами суддів цього суду.

ВРП вважає ці заяви маніпулятивними та такими, що спрямовані на дискредитацію конституційного органу.

ВРП повідомляє, що зі 152 скарг на дії суддів Вищого антикорупційного суду, які надійшли у минулому році, щодо 102 скарг прийнято рішення про повернення їх скаржникам або про відмову у відкритті дисциплінарної справи. Тобто дві третини скарг на суддів ВАКС визнані ВРП безпідставними.

Зокрема, за даними автоматизованої системи діловодства ВРП, до Вищої ради правосуддя впродовж 2020 року надійшло 152 дисциплінарні скарги на дії суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, з них:

48 скарг залишено без розгляду та повернено скаржникам членами Вищої ради правосуддя;

2 скарги залишено без розгляду та повернено скаржникам Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя;

за результатами розгляду 52 скарг прийнято рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи;

за результатами розгляду 9 скарг прийнято 4 ухвали про відкриття дисциплінарних справ. За результатами розгляду дисциплінарних справ (відкритих за 3 скаргами) прийнято 2 рішення про притягнення 2 суддів до дисциплінарної відповідальності та застосовано до них дисциплінарне стягнення у виді попередження та 1 рішення про відмову у притягненні судді до дисциплінарної відповідальності та припинення дисциплінарного провадження (6 дисциплінарних скарг наразі не розглянуті);

41 скарга перебуває на попередньому вивченні та перевірці у членів Вищої ради правосуддя. 

ВРП вчергове наголошує, що рішення Ради щодо всіх без винятку суддів ґрунтуються виключно на законі, та закликає оцінюючи діяльність ВРП, керуватися не суб’єктивними думками, а спиратися на факти, реальні статистичні дані та мотивовані рішення ВРП.

Вища рада правосуддя