Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддівський корпус поповниться сімома новими суддями

29 жовтня 2020, 15:51

За результатами розгляду матеріалів 29 жовтня 2020 року Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення:

ТАНАСІЙЧУК Наталії Миколаївни – на посаду судді Шевченківського районного суду міста Чернівців;

БУРЛАКИ Олександра Васильовича – на посаду судді Солом’янського районного суду міста Києва;

ШЕПТИЦЬКОЇ Наталії Вікторівни – на посаду судді Рожищенського районного суду Волинської області;

БОНДАРЕНКО Марини Сергіївни – на посаду судді Дарницького районного суду міста Києва;

ЖУКОВСЬКОЇ Олександри Юріївни – на посаду судді Дубенського міськрайонного суду Рівненської області;

ПІНЬКОВСЬКОГО Романа Володимировича – на посаду судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області;

ГОМАДИ Валентина Андрійовича – на посаду судді Ленінського районного суду міста Харкова.

Встановлено, що кандидатури претендентів на зайняття вакантних посад суддів відповідають вимогам статті 127 Конституції України та статті 69 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Загалом ВРП ухвалила рішення внести Президентові України подання про призначення 441 судді із запланованих до розгляду 467 рекомендацій кандидатів на посади суддів із відборів 2012, 2013, 2017 років, які претендують на зайняття вакантних посад суддів місцевих загальних судів.

Повноваження суддів Олександра Бурлаки та Олександри Жуковської припинилися у зв’язку із закінченням строку, на який їх було призначено. Розділом ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо відрядження суддів та врегулювання інших питань забезпечення функціонування системи правосуддя в період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» визначені повноваження ВРП у період відсутності повноважного складу ВККСУ. Зокрема, ВРП може ухвалювати без рекомендації чи подання ВККСУ рішення про внесення Президентові України подання про призначення на посаду судді, повноваження якого припинилися у зв’язку із закінченням строку, на який його було призначено. Колегіями ВККСУ вказані судді визнані такими, що відповідають займаній посаді.

Після опрацювання членами Ради наявних матеріалів обставин, які відповідно до законодавства могли б бути підставою для відмови у внесенні Президентові України подань про призначення вказаних кандидатів, не встановлено.

Крім того, ВРП вирішила відкласти розгляд рекомендацій про призначення Алексашиної Наталії Сергіївни на посаду судді Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області, Герасименко Тетяни Анатоліївни на посаду судді Центрального районного суду міста Миколаєва та Лахніка Андрія Олександровича на посаду судді Печерського районного суду міста Києва для додаткового опрацювання та за клопотанням кандидата.

ВРП ухвалила залишити без розгляду рекомендацію про призначення Качана Андрія Васильовича на посаду судді Жовтневого районного суду міста Запоріжжя.

Онлайн-трансляція засідання за посиланням: https://bit.ly/3e61m85