Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Апеляційний суд Сумської області виніс рішення на користь сумчан в боротьбі з монополістом ПАТ «Сумигаз»

17 січня 2018, 16:41

Апеляційний суд розглянув чергову справу мешканців обласного центру проти ПАТ «Сумигаз».

Колегія суддів цивільної палати залишила без задоволення апеляційну скаргу, подану газопостачальною компанією на рішення Зарічного районного суду м. Суми, згідно з яким підприємство повинне перерахувати мешканцям багатоповерхового будинку по вулиці Лебединська кількість й вартість спожитого ним природного палива.

В судовому засіданні мова йшла про те, що своїм рішенням комісія ПАТ «Сумигаз» встановило сумчанам режим споживання газу на рівні граничних об’ємів споживання, чим збільшив норму на одну людину з 4,4 метрів кубічних природного палива до 9,8. Вибудовуючи лінію захисту, надавач послуг посилався на складений працівниками підприємства Акт про порушення, яким зафіксував відмову споживачів від встановлення лічильника, придбаного за рахунок компанії. А це, згідно Додатку 10 Кодексу газорозподільних систем, дає надавачу послуг право визначати таким «порушникам» фактичний об’єм споживання природного газу за граничними показниками.

Позивачі ж наполягали, що від встановлення лічильників не відмовлялися, а виявили бажання мати у власних домівках індивідуальні прилади обліку природного газу. Крім того, згідно положень Кодексу ГРС, положеннями якого оперує ПАТ «Сумигаз», передбачено, що правопорушення у виді відмови від встановлення лічильника має бути зафіксоване оператором ГРМ на окремого побутового споживача, а не споживачів багатоповерхового будинку в сукупності, та лише на період відповідного календарного місяця, коли був складений акт.

Суд першої інстанції позов жителів обласного центру задовольнив і зобов’язав ПАТ «Сумигаз» здійснити перерахунок об’ємів спожитого газу та вартості наданих послуг. Не погоджуючись з цим, газопостачальна компанія подала апеляційну скаргу, в якій просила колегію суддів апеляційної інстанції скасувати рішення місцевого суду та відмовити позивачу у задоволенні позову.

Розглянувши справу, колегія суддів апеляційну скаргу відхилила, оскільки апелянтом не були надані належні та допустимі докази того, що споживачем було здійснено правопорушення у вигляді відмови від встановлення лічильника природного газу за рахунок Оператора ГРМ.

За повідомленням прес-служби суду