Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

29 серпня 2017 року ректор Національної школи суддів України та Голова Національного агентства з питань запобігання корупції підписали Меморандум про співпрацю

29 серпня 2017, 16:41

29 серпня 2017 року ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук і Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак підписали  Меморандум про співпрацю між установами.

Метою Меморандуму є консолідація зусиль та встановлення співробітництва у сфері запобігання корупції. Документ закріплює домовленості сторін про взаємодію у сфері інформаційного обміну, професійної підготовки суддів та державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя шляхом поглиблення, розширення і оновлення знань з питань дотримання антикорупційного законодавства.

 Під час урочистої церемонії підписання Меморандуму ректор Національної школи суддів України Микола Оніщуквідзначив, що співробітництво установ буде націлене на розвиток антикорупційної культури в державі та формування належного правозастосування. Удосконалення та поширення стандартів й практик доброчесності -  актуальне завдання сьогодення, виконання якого потребує консолідації зусиль суспільних та владних інститутів. Перші кроки для такої консолідації Національна школа суддів України  та Національне агентства з питань запобігання корупції зробили – наголосив ректор.

 Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак відмітила, що становлення антикорупційних інститутів, успіх їх роботи, великою мірою залежить від об’єднання усіх зусиль, спрямованих на побудову доброчесного суспільства. Тому реалізація ініціативи Національної школи суддів України щодо розвитку співробітництва – важливий фактор, що позитивно вплине на формування  стандартів доброчесності та єдиного правозастосування у сфері запобігання корупції – зазначила Наталія Корчак.

півпраця між Національною школою суддів України та Національним агентством з питань запобігання корупції буде реалізовуватися в таких напрямах:

  • консультації та обмін інформацією та досвідом з питань, що становлять взаємний інтерес;
  • підвищення кваліфікації суддів та працівників апаратів судів шляхом організації та проведення тренінгів, семінарів та інших навчальних заходів;
  • проведення досліджень щодо дотримання суддями вимог антикорупційного законодавства та основних корупційних ризиків у всіх формах судочинства;
  • аналізу судової практики розгляду справ про корупційні правопорушення та правопорушення, пов’язані з корупцією;
  • розробки на основі узагальнення судової практики пропозицій та рекомендацій до навчальних програм для підготовки кадрів системи правосуддя;
  • спільної підготовки науково-методичних матеріалів з питань запобігання корупції;
  • проведення спільних двосторонніх і багатосторонніх зустрічей, конференцій тощо.

 Підписавши Меморандум, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук відзначив, що документ буде основою для розробки подальших спільних заходів. Сторони домовились опрацювати відповідний план взаємодії на найближчу перспективу. 

Джерело