Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Заява Ради суддів України стосовно подій навколо Голови ВС Всеволода Князєва

16 травня 2023, 13:00

З огляду на події, що відбулися 15 травня навколо Голови Верховного Суду Всеволода Князєва та, як повідомляють ЗМІ, навколо суддів ВС, Рада суддів України вважає за необхідне заявити.

Сама підозра в недоброчесності судді Верховного Суду, сам факт слідчих дій в будівлі Верховного Суду, не кажучи вже про хабар Голові Верховного Суду, це жахливий удар в серце системи правосуддя України до якого, як повідомляють в Національному антикорупційному бюро України, причетний Голова Верховного Суду Всеволод Князєв.

Ми не знаємо усіх подробиць справи, нам важко повірити, як заявляють у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, "в масштабну корупцію у Верховному Суді", де зараз тривають слідчі дії, але ми глибоко обурені тим, що судді Верховного Суду, які мали б бути взірцем для кожного судді України, можуть бути причетними до корупційних оборудок.

Рада суддів України попри весь резонанс, виступає за неупереджене розслідування цієї справи. Надзвичайно важливо щоб ті судді, які реально не причетні до цієї ганьби, могли б і надалі здійснювати правосуддя, відстоюючи законність і справедливість.

Неупереджене, законне, процесуально дотримане слідство дозволить відокремити чесних, високоморальних і професійних суддів Верховного Суду від тих, хто не витримав випробування судовою владою.

Рада суддів України має нульову толерантність до корупції і ніколи не підтримує колег, які дозволяють собі подібні вчинки. Бо саме ті, хто дозволяють, мають відповідати за законом – він суворий, але він закон.

Сьогодні відбудеться Пленум Верховного Суду. Нам би дуже хотілось, щоб це було виважене і конструктивне рішення, яке б чітко відділило зерно від полови.

Рада суддів України