Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Визначено час і місце проведення З’їзду науковців

26 жовтня 2022, 15:00

У відповідь на звернення Вищої ради правосуддя Міністерство освіти і науки України визначило час і місце проведення З’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

Заплановано, що З’їзд розпочне свою роботу 16 грудня 2022 року об 11:00 у приміщенні Державного торговельно-економічного університету за адресою: м. Київ, вулю Кіото, 19.

В кінці вересня Вища рада правосуддя звернулася до Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета із проханням сприяти якнайшвидшому вирішенню питання щодо визначення часу і місця для продовження проведення З’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ з метою обрання члена ВРП за квотою З’їзду.

Відповідно до Закону України «Про Вищу раду правосуддя» З’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ обирає двох членів ВРП. 19 серпня 2022 року під час попереднього З’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ на посаду члена Вищої ради правосуддя обрано Дмитра Лук’янова.

Наразі у Вищій раді правосуддя сім повноважних членів, включаючи Голову Верховного Суду, який входить до складу Ради за посадою. На одну з вакантних посад член ВРП має бути обраний за квотою З’їзду.  

Частиною восьмою статті 13 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» передбачено, що час і місце проведення З’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ визначаються Вищою радою правосуддя, а в разі неможливості ухвалення рішення Радою через відсутність достатньої кількості обраних (призначених) її членів – центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Як відомо, на сьогодні Вища рада правосуддя є неповноважною, тому виконання нею в межах компетенції повноважень, передбачених Законом України «Про Вищу раду правосуддя», у тому числі щодо визначення часу та місця проведення З’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, є неможливим.

У зв’язку із цим Вища рада правосуддя просила Міністра освіти і науки України вжити необхідних заходів щодо визначення часу і місця для продовження проведення З’їзду.

Проведення З’їзду є вкрай важливим з огляду на необхідність відновлення роботи Вищої ради правосуддя, особливо в період дії воєнного стану.

Вища рада правосуддя