Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформаційне повідомлення щодо врахування рівня кваліфікації арбітражного керуючого при здійсненні автоматизованого відбору від 12.05.2016 року.

Згідно з пунктом 6.1. Розділу IV Прикінцевих та перехідних положень Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство (далі - Положення), затвердженого Постановою пленуму Вищого господарського суду України від 16.01.2013 № 1, положення, які стосуються визначення державним органом з питань банкрутства кваліфікації арбітражних керуючих, набирають чинності після завершення державним органом з питань банкрутства всіх організаційних заходів, необхідних для визначення кваліфікації арбітражних керуючих.

У відповідності до пункту 6.2 Розділу IV Прикінцевих та перехідних положень Положення до 30 квітня 2016 року автоматизований відбір здійснювався без урахування кваліфікації арбітражного керуючого.

Пунктами 2.4 та 2.5 Положення визначено, що відомості про присвоєний рівень кваліфікації арбітражного керуючого підлягають внесенню державним органом з питань банкрутства до Реєстру. Державний орган з питань банкрутства надає адміністратору автоматизованої системи інформацію, необхідну для функціонування автоматизованої системи, не пізніше ніж в десятиденний строк з дня її внесення до Реєстру.

Державне підприємство «Інформаційні судові системи» (далі – Підприємство) 14 квітня 2016 року отримало лист Міністерства юстиції України № 11551/8148-0-33-16/9 від 06.04.2016 року (далі – Лист) щодо завершення Міністерством, як державним органом з питань банкрутства, всіх організаційних заходів, необхідних для визначення рівня кваліфікації арбітражних керуючих.

Підприємство у терміновому порядку здійснило доробку автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство (далі автоматизована система) з метою врахування в алгоритмі відбору рівнів кваліфікації арбітражних керуючих та категорій складності справ про банкрутство (відповідно до розділу VІ Прикінцевих та перехідних положень Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого Постановою пленуму Вищого господарського суду України від 16.01.2013 № 1).

З 1 травня 2016 року відбір кандидатів на призначення арбітражного керуючого автоматизованою системою здійснюється з врахуванням рівнів кваліфікації арбітражних керуючих та категорій складності справ про банкрутство.

Повідомлення підготовлене адміністратором автоматизованої системи – державним підприємством «Інформаційні судові системи».