Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддю Біляївського районного суду Одеської області Ігоря Горяєва тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя в порядку дисциплінарної відповідальності

29 липня 2020, 16:41

Вища рада правосуддя 28 липня 2020 року вирішила тимчасово, строком на три місяці, відсторонити суддю Біляївського районного суду Одеської області Горяєва Ігоря Миколайовича від здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Лариса Іванова повідомила про те, що 23 січня 2019 року Третя Дисциплінарна палата ВРП прийняла рішення http://www.vru.gov.ua/act/17132 про притягнення судді Біляївського районного суду Одеської області Горяєва І.М. до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади.

Підставою для такого рішення стали дії Горяєва І.М., які Третя Дисциплінарна палата ВРП кваліфікувала як дисциплінарні проступки, передбачені статтею 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Зокрема, йдеться про умисне незазначення в судовому рішенні мотивів прийняття або відхилення аргументів сторін щодо суті спору, умисне порушення засади змагальності сторін, умисне допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод.

Не погоджуючись із рішенням Дисциплінарної палати, суддя Горяєв І.М. оскаржив його до ВРП. За наслідками розгляду скарги Вища рада правосуддя змінила рішення Третьої Дисциплінарної палати, застосувавши до судді Горяєва І.М. дисциплінарне стягнення у виді подання про тимчасове, строком на три місяці, відсторонення від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді.

Тим же рішенням ВРП доручила Національній школі суддів України забезпечити проходження суддею Біляївського районного суду Одеської області Горяєвим І.М. курсу підвищення кваліфікації з питань застосування норм Цивільного процесуального кодексу України та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Вища рада правосуддя